We wschodnim Brunszwiku w USA powstanie zakład recyklingu substancji organicznych. Wykorzystywanym substratem będą odpady żywnościowe z hrabstwa Middlesex i centralnego stanu New Jersey. W nowoczesnym obiekcie będzie produkowany biogaz i organiczne dodatki do gleby.

Opracowania projektu i budowy zakładu podejmą się Bioenergy Devco (BDC) i Middlesex County Utilities Authority (MCUA).

Reklama

Zakład recyklingu substancji organicznych

Bioenergy Devco (BDC) jest światowym liderem w projektowaniu, konstruowaniu, finansowaniu i obsłudze zaawansowanych beztlenowych systemów fermentacyjnych. Firma z siedzibą w Annapolis w stanie Maryland zbudowała ponad 250 zakładów recyklingu substancji organicznych i wytwarzania czystej energii na całym świecie i obecnie zarządza ponad 150 obiektami. Jej instalacje pomagają łagodzić zmiany klimatyczne poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych.

– Jesteśmy dumni, że wybrano nas do współpracy przy tym projekcie – powiedział Shawn Kreloff, dyrektor generalny Bioenergy Devco. – Nasza technologia fermentacji beztlenowej to sprawdzone rozwiązanie w zakresie recyklingu substancji organicznych. Przekierowywanie odpadów żywnościowych z wysypisk śmieci do naszych zakładów poprowadzi nas w kierunku zrównoważonej przyszłości o obiegu zamkniętym.

Middlesex County Utilities Authority to podmiot publiczny, który został ustanowiony w celu zarządzania usługami kanalizacyjnymi i odpadami stałymi w hrabstwie.

Projekt jest częścią zaangażowania MCUA w zrównoważony rozwój środowiskowy. Zmniejszy emisje gazów cieplarnianych.

– Jesteśmy podekscytowani współpracą z Bioenergy Devco – powiedział John Wiley, przewodniczący Middlesex County Utilities Authority. – Spodziewamy się, że ten obiekt nie tylko pomoże nam w osiągnięciu naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale także przyniesie korzyści ekonomiczne dla tego obszaru i poprawi standard życia członków naszej społeczności.


Czytaj również: Rozpoczęto budowę nowoczesnej elektrowni biomasowej w Kalifornii


Wytwarzanie biogazu

Recykling substancji organicznych poprzez fermentację beztlenową jest znaczącym krokiem w kierunku osiągnięcia bardziej zrównoważonej przyszłości. Projekt stworzy również lokalne miejsca pracy i pobudzi wzrost gospodarczy w regionie.

Zakład będzie zlokalizowany przy obiektach Wydziału Odpadów Stałych we wschodnim Brunszwiku. Ma przetwarzać do 115 000 ton odpadów organicznych. Wytwarzany biogaz będzie wykorzystywany do zasilania domów i firm w regionie, podczas gdy wyprodukowany poferment zostanie wykorzystany do poprawy stanu gleby i plonów.

Rynek Biogazu i Biometanu

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: komunikat prasowy Bioenergy Devco

zdjęcie: Pixabay

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE