W Burney na Zachodnim Wybrzeżu USA rozpoczęto budowę elektrowni biomasowej Hat Creek Bioenergy o mocy 3 MW. W zakładzie wytwarzane będą energia elektryczna, ciepło i biowęgiel. Obiekt pomoże Kalifornii osiągnąć cele związane ze zmianą klimatu.

Reklama

Projekt Hat Creek Bioenergy opracowała firma West Biofuels we współpracy z lokalnymi partnerami. Wykorzystywanym w zakładzie substratem będą odpady leśne i drewno pozyskiwane w sposób zrównoważony. Uruchomienie elektrowni zaplanowano na pierwszy kwartał 2024 r.

Czysta energia dla tysięcy domów i firm

West Biofuels jest ekspertem w przekształcaniu organicznych produktów ubocznych w energię odnawialną. Budowany przez firmę obiekt Hat Creek Bioenergy będzie pierwszym komercyjnym projektem innowacyjnego systemu zgazowania. 

– Prawie 15 lat nauki, badań i rozwoju przyniosło rezultaty. Cieszymy się, że możemy rozpocząć budowę zakładu biomasowego, który stworzy nowe lokalne miejsca pracy i czystą energię dla tysięcy domów i firm – tłumaczył Peter T. Paul, właściciel Hat Creek Bioenergy i dyrektor generalny West Biofuels.


Czytaj również: Biomasa i ciepło odpadowe – dekarbonizacja czeskiego ciepłownictwa


Hat Creek Bioenergy

Hat Creek Bioenergy jest budowane na działce, na której znajdował się tartak Louisiana Pacific, zamknięty w 1989 roku. Wydzierżawiono osiem akrów terenu.

– Nasz zakład o mocy 3 MW zapewni wystarczającą ilość czystej energii do zasilenia około 3000 domów rocznie. Ten projekt reprezentuje lata zaawansowanych badań, wspieranych przez nasz zespół pasjonatów i partnerów z całego świata – powiedział Matthew Summers, dyrektor operacyjny West Biofuels.

W 2017 roku stan Kalifornia przyznał zakładowi biomasowemu grant w wysokości 5,0 mln USD. Budżet kapitałowy zakładu szacuje się na 25,7 mln USD.


Czytaj również: W Leżachowie powstanie elektrociepłownia zasilana biomasą


Zwiększenie produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych

Wytworzona czysta, odnawialna energia zostanie sprzedana największemu przedsiębiorstwu użyteczności publicznej w Kalifornii, należącemu do inwestorów, Pacific Gas & Electric.

Umowa jest realizowana w ramach programu BioMAT utworzonego w celu zwiększenia produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródła: West Biofuels, Fallriverrcd, Redding

zdjęcie: Accesswire

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE