Do parlamentarzystów dotarł list wspierający projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Pismo wystosowały trzy największe organizacje reprezentujące polski sektor biogazu.

Reklama

Posłowie zajmują się obecnie procedowaniem ww. ustawy. Dlatego Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego, Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności oraz Polskie Stowarzyszenie Producentów Biogazu Rolniczego w liście do parlamentarzystów apelują o głosowanie za przyjęciem rządowego projektu nowelizacji ustawy o OZE wraz z ewentualnymi poprawkami – jak podkreślają autorzy listu – mającymi charakter techniczny.

Wśród podmiotów wspierających treść listu znalazło się także kilkanaście przedsiębiorstw związanych z gospodarką odpadami. Warto przypomnieć, że wczoraj odbyła się pod Sejmem demonstracja podmiotów związanych z sektorem OZE wspierająca szybkie procedowanie nowelizacji.

W liście podkreślono, że podstawy dla rozwiązań zawartych w projekcie nowelizacji znalazły się w przyjętej przez rząd Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Treść listu skierowanego przez przedstawicieli branży biogazowej do parlamentarzystów jest dostępna TUTAJ

Źródło: gramwzielone.pl

Zdjęcie: BMG

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE