W branży o niczym innym teraz się nie mówi. Mam nadzieję, że także w odpowiednich ministerstwach specustawa dotycząca biogazu jest tematem nr 1. Czekamy na nią, jak dzieci na prezent, bo mamy co niej ogromne oczekiwania. Wymieniają je eksperci, których zaprosiłam do Forum Branży. To oni, ludzie, którzy inwestują, budują i pełnią funkcje operatorów biogazowni wiedzą zdecydowanie lepiej niż ja i dziesiątki urzędników, jak powinna brzmieć ustawa, która ma być kołem zamachowym dla rozwoju branży biogazowej i biometanowej.
Pisze: Beata Klimczak, Redaktor naczelna
Zapraszam także do lektury wywiadu z Henrykiem Kowalczykiem, wicepremierem, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym wskazuje on kierunki realizowanej polityki energetycznej dla obszarów wiejskich. Niezwykle ciekawie, z charakterystyczną dla siebie swadą, ale w pełni szczerze i otwarcie rozmawiał ze mną także Marek Pituła, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Biometanu. Kim jest? Dlaczego zainteresował się biometanem?
Warto przeczytać, by nieco bliżej poznać tę sztandarową postać polskiego biometanu.
Zachęcam do obejrzenia relacji z 7. Kongresu Biogazu. Kto nie był, niech żałuje, bo swoje spostrzeżenia, uwagi i doświadczenie mógł wymienić z ok. 350 uczestnikami tego wydarzenia. Kolejna tego typu konferencja odbędzie się już 11-12 maja w Warszawie. Będzie to 6. Kongres Biometanu.
Już dziś zachęcam do zgłaszania uczestnictwa, bo przyjadą goście z zagranicy, którzy chcą inwestować w Polsce, oferują sprawdzone technologie i know-how dla tego rodzaju przedsięwzięć. Doskonale orientują się w potencjale polskiego rynku i, tak jak my, czekają na… specustawę, która ułatwi im wejście na nasz rynek. Zapraszam po więcej wiedzy i informacji na www.magazynbiomasa.pl.
Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!