Jak będą przebiegały aukcje dla instalacji biogazowych? Kiedy odbędą się aukcje dla nowych biogazowni? Jaka będzie rola biogazowni w klastrach energii? Między innymi na te pytania odpowie Maciej Kapalski z Departamentu Energii Odnawialnej Ministerstwa Energii podczas I Kongresu Biogazu.

Reklama

5 i 6 grudnia odbędzie się największe w kraju wydarzenie konferencyjne dedykowane branży biogazowej. I Kongres Biogazu organizowany przez Biomass Media Group, wydawcę „Magazynu Biomasa”, będzie okazją do zapoznania się z najnowszym systemem wsparcia dla biogazowni, możliwościami finansowania projektu biogazowego, etapami budowy biogazowni, najnowszymi technologiami do produkcji biogazu oraz ofertą firm – dostawców urządzeń i komponentów dla biogazowni.

Kongres Biogazu otworzy wystąpienie Macieja Kapalskiego z Ministerstwa Energii, który przedstawi rządowe plany rozwoju branży biogazu w kontekście nowelizacji ustawy o OZE. Z tematem systemu wsparcia i cen referencyjnych zapozna uczestników Sylwia Koch-Kopyszko, prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego, natomiast zasady przystąpienia podmiotów do przyszłorocznych aukcji OZE wyjaśni Michał Tarka z firmy Operator Systemu Aukcji.

Sesje tematyczne będą poświęcone także problemom w budowie i eksploatacji biogazowni, finansowaniu, ubezpieczeniom, substratom i gospodarce pofermentem, biogazowi składowiskowemu oraz najnowszym technologiom biogazowym.

Program I Kongresu Biogazu dostępny tu.

W Rawie Mazowieckiej zostanie przedstawiona także „Rezolucja w sprawie poprawy sytuacji sektora biogazowego” – dokument opracowany przez redakcję „Magazynu Biomasa”, który ma być głosem przedstawicieli przemysłu biogazowego przedłożonym Ministerstwu Energii.

Swoją obecność na I Kongresie Biogazu potwierdziło blisko 150 uczestników – właściciele biogazowni, inwestorzy, przedstawiciele firm branży mięsnej, drobiarskiej, mleczarni i gorzelni, gmin i samorządów oraz firm oferujących produkty i usługi dla branży biogazowej.

Formularz rejestracyjny: http://magazynbiomasa.pl/kongres-biogazu/rejestracja/

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE