Z Krzysztofem Bendkowskim o ofercie firmy Promara rozmawia Paweł Zygmanowski.
RAPORT BIOGAZ W POLSCE 2022 – POBIERZ ZA DARMO!

2022 Raport Biogaz w Polsce
Wyślij link na adres:
Jaka jest historia prasy rotacyjnej?
Koncepcja prasy rotacyjnej jest rozwijana od 1987 roku przez kanadyjską firmę Fournier Industries, Inc, znajdując obecnie prawie 600 zastosowań, z rosnącym naciskiem na odwadnianie pofermentu. W 2017 r. firma Lange Lyche Teknisk AS przyjęła przedstawicielstwo Fournier Industries w Europie, otwierając delegaturę w Polsce, przy współpracy z firmą PROMARA.
Dlaczego prasy rotacyjne?
Prasy rotacyjne charakteryzują się bardzo niskim zużyciem energii, a ze względu na swoją modułową budowę i małą prędkość obrotową do 1 obr./min., zużywają tylko ok. 1 kW/godz./kanał, powodując nikłe zużycie części i brak konieczności częstej konserwacji. Prasy można rozbudować do 8 kanałów o wydajności do 12 m³/h/kanał. Zamknięta konstrukcja uniemożliwia wydostawanie się zapachów i zapewnia cichą pracę.
Jak wspieracie klientów?
Po wstępnym kontakcie, oferujemy bezpłatne badanie laboratoryjne próbek pofermentu, pomagające oszacować możliwości odwodnienia. Następnie proponujemy 5-dniowe testy pilotażowe, przy zastosowaniu pełnowymiarowej prasy testowej, podłączanej na miejscu do źródła pofermentu. Na tej podstawie sporządzamy obszerny raport, dający odpowiedzi na temat wydajności, osiągalnej suchości, jakości filtratu i zużycia polimeru. Oczywiście istnieje także możliwość zorganizowania wizyt referencyjnych.
Jak was znaleźć?
Mamy siedzibę w Warszawie. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Zapraszamy także na naszą stronę www.promara.pl.
al. Komisji Edukacji Narodowej 103 lok. 41
02-722 Warszawa, tel. +48 502 543 354
e-mail: k.bendkowski@promara.pl