Program Mój Prąd rozwija się. Beneficjentów programu przybywa lawinowo. Z tego powodu uruchomiono system informacji, dzięki któremu można sprawdzić na jakim etapie jest realizacja wniosku. Aby przyspieszyć procedury NFOŚiGW podpisał umowy z instalatorami.

Kto chce sprawdzić, na jakim etapie znajduje się realizacja jego wniosku w programie „Mój Prąd”? Można potrzebne informacje otrzymać pod numerem telefonu 22 45 95 990 prefix 2 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00) lub też drogą mailową pod adresem: wnioskimojprad@nfosigw.gov.pl

Reklama

Informacje na temat działania i zasad funkcjonowania programu „Mój Prąd” udzielane są pod tym samym numerem telefonu albo mailowo mojprad@nfosigw.gov.pl.


Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaice. Kliknij i sprawdź!


Jak informuje NFOŚiGW w związku z bardzo dużą liczbą aktualnie weryfikowanych wniosków wydłużeniu uległ czas ich oceny. Stąd prośba Funduszu o kierowanie ewentualnych pytań dotyczących statusu wniosku w terminie nie wcześniejszym niż 2-3 tygodnie od złożenia wniosku.

Program Mój Prąd – ułatwienia

Z myślą o klientach NFOŚiGW włączył w realizację programu firmy instalacyjne. Podmioty świadczące usługi montażu systemów fotowoltaicznych dla osób fizycznych mogą zawrzeć z NFOŚiGW porozumienie. Porozumienie regulujące sposób współpracy w zakresie realizacji programu „Mój Prąd”.

W wyniku zawarcia porozumienia, podmioty te, działające w imieniu osób fizycznych będą mogły składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Mój Prąd”. W przypadku składania pakietów wniosków powyżej 20 sztuk partnerzy będą informować NFOŚiGW odpowiednio wcześnie celem optymalizacji obsługi wniosków przesyłając jednocześnie bazę danych o przesyłanych wnioskach.

Podmioty zainteresowane zawarciem porozumienia z NFOŚiGW powinny zapoznać się z wzorem porozumienia (dostępny poniżej) oraz przesłanie na adresy mailowe urszula.zajac@nfosigw.gov.pl oraz marcin.jamiolkowski@nfosigw.gov.pl informacji o chęci jego zawarcia wraz z danymi identyfikującymi: numerem KRS, wskazaniem osób reprezentujących dany podmiot.

Pobierz “porozumienie_o_wspolpracy.docx”

porozumienie_o_wspolpracy.docx – Pobrano 241 razy – 22,63 KB

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE