Poczta Polska robi kolejny krok ku elektromobilności. Listonosze Łodzi, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Konstantynowa Łódzkiego, Raszyna, Nowego Dworu Mazowieckiego, Piastowa, Radomia oraz Pabianic wezmą udział w organizowanych przez Pocztę Polską testach pojazdów elektrycznych.

Reklama

To kolejny etap przygotowań do wejścia w życie regulacji wynikających z ustawy o elektromobilności i paliwach  alternatywnych.

Wiosną rozpoczęły się największe w Polsce testy samochodów elektrycznych, w przyszłym roku rozpocznie się  pozyskanie elektromobilnych aut.

Do udziału w testach pojazdów elektrycznych Poczta Polska wybrała szeroki wariant konstrukcji i rozwiązań  pozyskanych od ośmiu producentów i dystrybutorów tego typu urządzeń obecnych na polskim rynku. W sumie przetestowanych zostanie 15 pojazdów. Testowane aktualnie pojazdy posłużą w szczególności do przewozu listów i  mniejszych przesyłek.

– Zależy nam na poprawie komfortu pracy pocztowców, dlatego testujemy użyteczność pojazdów w codziennej pracy  listonoszy i kurierów – mówi członek zarządu Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel.

Tekst: Beata Klimczak
Zdjęcie: Poczta Polska
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE