– BioCNG to nie tylko paliwo, ale obietnica – obietnica bardziej ekologicznej i wydajnej przyszłości transportu – powiedział John Rooney z firmy Flogas Ireland, która uruchomiła właśnie pierwszą w Irlandii samoobsługową stację tankowania bioCNG.

Reklama

Samoobsługowa stacja tankowania bioCNG

W północnej części Dublina od 11 czerwca działa już stacja, gdzie zatankują pojazdy ciężarowe zasilane sprężonym biometanem. Pierwsza tego typu stacja w Irlandii obsługiwana jest przez Certa, firmę – siostrę Flogas i ma zaspokoić zapotrzebowanie na bioCNG w sektorze transportu, tankując do 50 aut ciężarowych dziennie.

Według szacunków przy pełnej wydajności stacja pomoże zredukować emisje CO2 o 9000 ton rocznie. Paliwo odnawialne wykorzystywane w jednostce tankowania w Dublinie będzie pochodzić z irlandzkich zakładów produkcyjnych, a także będzie sprowadzane z innych krajów Europy.

Otwarcie samoobsługowej stacji w Dublinie wpisuje się w plany kraju zakładające wykorzystanie bioCNG we wspieraniu dekarbonizacji wysokoemisyjnego irlandzkiego sektora transportu drogowego, która jest elementem ogłoszonej niedawno przez rząd Irlandii Narodowej Strategii Biometanu.


Kongres Biogazu – sprawdź!


Flogas jako dostawca biometanu dla sektora transportu w Irlandii poinformował, że nowa stacja samoobsługowa stacja tankowania będzie wspierać duże firmy, które chcą przejść na bioCNG i zmniejszyć emisje w sektorze transportu.

– W ostatnich latach popyt na energię odnawialną znacznie wzrósł wśród dużych przedsiębiorstw w Irlandii, ponieważ coraz więcej marek pilnie dąży do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych zgodnie z irlandzkim planem działań na rzecz klimatu – powiedział Barry Murphy z Flogas. Otwarcie stacji to kluczowy moment w naszym zaangażowaniu we wspieranie dużych przedsiębiorstw w osiąganiu ich celów zrównoważonego rozwoju.

Plan Flogas zakłada, że w przyszłości stacje bioCNG będą obecne całej Irlandii i będą oferować czyste paliwo wszystkim firmom, zapewniając lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń. 

Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!

irishtimes.com, bioenergytimes.com, linkediN, gasnetworks.ie

zdjęcie: gasnetworks.ie

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE