Pellet drzewny staje się coraz bardziej popularny wśród inwestorów. Ma to związek przede wszystkim z rosnącymi cenami energii – uważa Maciej Jawor, kierownik Testmer Warszawa S.A.

Reklama

Pellet drzewny – rośnie zainteresowanie inwestorów

W związku z rosnącymi cenami źródeł energii coraz więcej inwestorów zerka w stronę pelletu drzewnego. Klienci najczęściej pytają o całe linie, jednak zdarzają się i tacy, którzy zainteresowani są pojedynczymi urządzeniami. Typowa instalacja linii granulacji składa się z rozdrabniacza, granulatora, chłodnicy oraz odsiewacza.

W ostatnim czasie widać spore zainteresowanie małych inwestorów, którzy pytają o linie granulacji trocin o wydajności do 300kg/h. Zapytania pochodzą najczęściej z Polski, Ukrainy i Litwy. Proces produkcji pelletu drzewnego jest skomplikowany i bez doświadczenia trudno jest samodzielnie zestawić urządzenia, aby mogły one poprawnie pracować i spełniać pokładane oczekiwania.


Czytaj również: Jak odpowiednio wyposażyć fabrykę pelletu?


Stąd jako Testmer Warszawa S.A. polecamy swoje usługi. Jesteśmy w 100% polskim kapitałem, a nasze maszyny są coraz bardziej zaawansowane i nie odbiegają jakością od zachodnich produktów, ale za to są sporo tańsze.

Z naszych wyliczeń wynika, iż okres zwrotu inwestycji, nawet dla małych wydajności linii, nie wliczając kosztów budowy hali, może wynosić jedynie 1,5-2 lat, dodatkowo, uwzględniając możliwe do pozyskania dofinansowania wskazany okres ulegnie znacznemu skróceniu. Przy budowie linii o większych wydajnościach okres zwrotu może zamknąć się w jednym roku, co jest bardzo dobrym wynikiem.


GDZIE KUPIĆ DOBRY PELLET? SPRAWDŹ NA NASZEJ MAPIE!


To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w Magazynie Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Tekst: Maciej Jawor, kierownik Testmer Warszawa S.A.
Zdjęcie: Shutterstock
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE