Palnik pelletowy, to serce każdej jednostki zasilanej drzewnym granulatem. Jest montowany nie tylko w dedykowanych kotłach pelletowcyh, ale też używany do modernizacji starych, nieekologicznych jednostek grzewczych. Dzięki palnikowi, zamiast węglem czy olejem możemy nasz dom ogrzewać pelletem, nie kupując przy tym nowego kotła, a jedynie nieco modernizując dotychczasowe źródło ciepła.


Gdzie kupić dobry pellet? Sprawdź na naszej mapie!


Dlaczego warto zamontować palnik pelletowy? W przypadku kotła węglowego dla wygody obsługi, czystości oraz przekonania, że warto dbać o środowisko. Koszty ogrzewania będą porównywalne.  To co się zmieni, to jakość naszego życia. Zamiast wynoszenia dziesiątek kilogramów popiołu i zwęglonych resztek (tyle zostaje z każdej tony spalonego węgla), w przypadku pelletu będziemy mieli do czynienia z 3-4 kilogramami czystego popiołu, który idealnie sprawdza się jako nawóz.

Reklama

V Forum Pelletu już 28 września 2020 w Rawie Mazowieckiej


Zupełnie inna sytuacja jest w przypadku kotła olejowego. Modernizując starego „olejowca” i montując do niego palnik pelletowy, przede wszystkim oszczędzamy. Ile? Nawet do 50 proc. kwoty, którą dotychczas wydawaliśmy na ogrzewanie. Aby dowiedzieć się więcej o tym jak działa palnik pelletowy zadzwoń pod numer  +48 530245751 lub wejdź na stronę rynekpelletu.pl

 

Chcesz zobaczyć jak działa palnik pelletowy? Zobacz nasz film:

Autor: Redakcja

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE