Oxytree do szybkiego wzrostu potrzebuje dużych ilości dwutlenku węgla, w ten sposób wytwarza znaczne ilości tlenu podczas fazy wzrostu. To niesamowite, jakie udało się wyhodować na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Reklama

15 centymetrów – tyle miały Oxytree posadzone w maju 2016 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Przez ten czas przetrwały zarówno zimę,  jak i gradobicie, a nawet… wrześniowe Orkany…

Wiosną 2017 roku zostały przycięte przy samej ziemi, a dziś mają prawie 4 metry… Jak mówi prof. Marek Liszewski, prowadzący doświadczenie w Pawłowicach:

„fakty mówią same za siebie. Patrząc na imponujące przyrosty jednoroczne pnia, można się spodziewać, że w przyszłym roku….”.

Zobaczcie sami!

 

 

Jak można się dowiedzieć z profilu Oxytree Polska na facebooku, w szóstym roku wzrostu drzewo osiąga do 16 metrów wysokości, a średnica jego pnia nawet 35 cm długości!

Po ścięciu odrasta od pozostawionego pnia co najmniej 4 razy, co daje wielokrotny zysk i 4 razy więcej drewna niż w przypadku innych drzew liściastych.

Drewno to jest wysokojakościowym surowcem, które znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, przede wszystkim w budownictwie i meblarstwie.

 

Źródło: www.facebook.com/OxytreePolska

Zdjęcie: Pixabay.com

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE