Każda jednostka napędowa bez względu na źródło zasilania wymaga stosowania środków smarnych. Do stacjonarnych silników gazowych Shell proponuje gamę olejów z rodziny Mysella.

Systemowa rezygnacja z „brudnej” energii wymusza przejście na alternatywne źródła zasilania. To głównie OZE, a na skalę przemysłową efektywnym rozwiązaniem pozostają silniki gazowe. Zielony gaz może być wytwarzany z biokomponentów, na przykład w procesie fermentacji.

Reklama

Ważna jest jakość

Dla paliwa z biokomponentów charakterystyczna jest wysoka kwasowość przyczyniająca się do korozji elementów silnika. Gaz generuje również osad, który obniża wydajność pracy jednostki napędowej. Z tych powodów ważna jest jakość i właściwości oleju stosowanego w silniku zasilanym gazem.

Z myślą o takich warunkach pracy Shell opracował gamę produktów Mysella. To znane i cieszące się uznaniem klientów oleje spełniające specyfikacje i mające aprobaty licznych producentów silników stacjonarnych zasilanych gazem. Do ich wytwarzania wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz dodatki podnoszące wydajność jednostki, przy jednoczesnej ochronie elementów przed zużyciem i gwarancji dłuższych interwałów pomiędzy wymianami. To niezmiernie istotne przy zastosowaniach przemysłowych, w których rachunek ekonomiczny opiera się na bezawaryjnej i bezobsługowej pracy.


Czytaj też: Shell stawia na LNG i bioLNG


Oleje Shell Mysella

Oleje Shell Mysella można łatwo dopasować do warunków eksploatacji silnika i jego zaawansowania technicznego. Olej Shell Mysella S3 S 40 przeznaczony jest do starszych typów silników gazowych lub o dużym zanieczyszczeniu w procesie spalania. Posiada zatwierdzenia: GE-Jenbacher, MAN, MDE Dezentrale Energiesysteme, Mitsubishi Heavy Industries, Rolls-Royce, Wartsila i Waukesha.

Mysella S5 S 40 to najczęściej wybierany olej z gamy produktów Shell przeznaczonych do stacjonarnych silników gazowych. Wyróżnia się długimi interwałami pomiędzy wymianami oraz ograniczonym utlenianiem, co oznacza mniej dolewek. Spełnia wymagania Caterpillar oraz posiada zatwierdzenia między innymi GE-Jenbacher, MAN, MDE Dezentrale Energiesysteme, Mitsubishi Heavy Industries, Rolls-Royce, Wartsila i Waukesha.

Najbardziej zaawansowany technologicznie olej Shell Mysella

Najbardziej zaawansowany technologicznie olej Shell Mysella S6 SM 40 sprawdzi się w trudnych warunkach – wysoce obciążonych silnikach zasilanych niestabilnym lub bardzo kwaśnym gazem. Olej ten jest odpowiedni do najnowszej generacji silników gazowych, posiada zatwierdzenie GE-Jenbacher; a także do silników MWM, w tym wyposażonych w stalowe tłoki.

Szczegółowe informacje o gamie produktów Shell Mysella dostępne są na stronie internetowej www.shell.pl/mysella. Pomocą w doborze odpowiedniego oleju do stacjonarnych silników gazowych służą wyspecjalizowani doradcy techniczni Shell.

Poza gamą produktów Shell stawia na pełne wsparcie swoich klientów. Jedną z proponowanych usług jest Shell LubeAnalyst – stały monitoring stanu oleju i silnika. Pozwala on już we wczesnej fazie wykryć wszelkie nieprawidłowości i zapobiec potencjalnym awariom, a więc i przestojom. Pobrana próbka oleju oceniana jest do pięciu dni roboczych. Specjaliści Shell bazują przy tym na ponad 75 milionach danych zebranych na całym świecie.

Rynek Biogazu i Biometanu

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Artykuł przy współpracy Shell Polska

Tekst: Radosław Gwardecki, Business Development Manager w Dziale Olejowym Shell Polska

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE