Końcówka roku 2022 zaowocowała trzema nowymi wpisami do rejestru wytwórców biogazu rolniczego prowadzonego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Ilu wytwórców jest dziś zarejestrowanych?

Nowe biogazownie

W rejestrze prowadzonym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przybywa nowych wytwórców. Pod koniec roku 2022 pojawiły się 3 nowe wpisy, co spowodowało, że łącznie w rejestrze na ten moment widnieje 119 wytwórców biogazu rolniczego, prowadzących 143 instalacje.

Reklama

Pierwsza biogazownia zarejestrowana została jeszcze pod koniec października przez firmę PW Energie Odnawialne sp. z o.o. i działa w miejscowości 2 Wicko w województwie pomorskim.

Zakres i rodzaj wykonywanej działalności to wytwarzanie energii elektrycznej z biogazu rolniczego w układzie kogeneracyjnym.

Roczna wydajność instalacji to 4 993 200 m sześc., a moc zainstalowana to 0,999 MW.


Mapa biogazowni w Polsce – sprawdź!


Druga biogazownia zarejestrowana na koniec listopada działa w Pienicach w województwie mazowieckim.  Zarejestrowała ją firma BIOMAX GROUP sp. z o.o. Roczna wydajność instalacji to 2 163 800  m sześc., natomiast  moc zainstalowana to 0,460 MW.

Jako ostatnia zarejestrowana w 2022 r. jest biogazownia działająca w miejscowości Lubsko w województwie lubuskim. Roczna wydajność instalacji to 2 200 000  m sześc., a moc zainstalowana to 0,498 MW. Przedsiębiorcą, który zarejestrował biogazownię jest firma Fermy Trzody „POL-FERM” sp. z o.o.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: KOWR

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE