Narodowy Dzień Świni to tytuł konferencji, jaka odbyła się w pierwszy dzień wiosny w  Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Uczestnicy, a było ich około stu, dyskutowali o  problemach wywołanych przez AFS czyli afrykański pomór świń i o tym jak sobie z nimi radzić.

Reklama

Rozmawiano też o zasadach przyznawania i otrzymywania odszkodowań. Te są zaś  konieczne, by zrekompensować hodowcom straty poniesionych w związku z koniecznością wyeliminowania zakażonych stad.

Eksperci, wśród których byli prof. dr hab. inż. Daniel Korniewicz z Cargill Polska Sp. z o.o.,  Urszula Teter z CID Lines sp. z o.o. oraz Ilonka Wijers z Fancom B.V. podzielili się doświadczeniem dotyczącym żywieniowych możliwości poprawy wyników tuczu i jakości tusz wieprzowych, ważną rolą higieny i jej wpływem na status zdrowotny stada. Przedstawili również analizę porównawczą produkcji trzody chlewnej w Unii Europejskiej.

Narodowy Dzień Świni czyli…

Dyskutowano i była to burzliwa dyskusja na temat technologii managementu w polskich gospodarstwach. Szczególnie ważne stało się pytanie o przyczyny niskiej efektywności w produkcji świń. Ten temat doktor nauk weterynaryjnych Marian Porowski.

Wirtualna chlewnia

Wydarzeniem Narodowego Dnia Świni była wirtualna wycieczka po gospodarstwie inż. Waldemara Przechadzki. Każdy uczestnik mógł zwiedzić gospodarstwo w towarzystwie Andrzeja Komornickiego z Hodowca sp. z o.o.

Organizatorem Narodowego Dnia Świni jest InConventus Group przy wsparciu Głównego Inspektoratu Weterynarii, Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS”, Krajowej Rady Izb Rolniczych (KRIR) oraz Wielkopolskiej Izby Rolniczej (WIR).

„Magazyn Biomasa” był patronem medialnym wydarzenia.

Zdjęcie: InConventus Group

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE