U.S.Gain, lider w rozwoju i dystrybucji paliw alternatywnych i energii odnawialnej zainaugurował uruchomienie własnej mikrosieci, która zasili biogazownię energią wyprodukowaną dzięki panelom fotowoltaicznym.

Reklama

Zasilanie komory fermentacyjnej energią odnawialną stanowi duży krok naprzód w zakresie innowacji na obszarach wiejskich Wisconsin. Przedsięwzięcie jest istotne dla zrównoważonego rozwoju i niezależności energetycznej w rolnictwie oraz społecznościach zajmujących się odnawialnym gazem ziemnym.

Mikrosieć Dallmann

Firma U.S. Gain zajmuje się opracowywaniem i dystrybucją paliw alternatywnych i energii odnawialnej. Produkuje biometan dla przemysłu transportowego od sierpnia 2020 r. Niedawno uruchomiła swoją pierwszą mikrosieć solarną, która zasila komorę fermentacyjną Dallmann East River Dairy w Brillion w stanie Wisconsin.

Za pomocą paneli fotowoltaicznych instalacja generuje odnawialną energię elektryczną. Wykorzystuje się ją do zasilania codziennych operacji fermentacyjnych. Energia może być również przechowywana w celu użycia w nocy lub w pochmurne dni.

System mikrosieci został dostosowany do obsługi obiektu i maksymalizacji wartości produkowanego paliwa. Dodatkowo, dzięki technologii kogeneracji ciepła i energii elektrycznej, wychwytuje się ciepło i ponownie je wykorzystuje. Zmniejsza to zapotrzebowania na gaz ziemny.


Zarejestruj się na 6. Kongres Biometanu


Czystszy sposób zasilania fermentatorów

Rozwój RNG to proces energochłonny: od ogrzewania komory fermentacyjnej po zasilanie urządzeń do oczyszczania gazów. Wykorzystując energię słoneczną znajdujemy czystszy sposób zasilania naszych fermentatorów – ostatecznie robiąc więcej za mniej – powiedział Pat Van Dehy, dyrektor operacyjny w U.S. Gain.

Chociaż wyprodukowaną nadwyżkę energii słonecznej można odsprzedać do sieci, większość zostanie wykorzystana na miejscu.

W przyszłości, po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń organów regulacyjnych, dzięki mikrosieci fotowoltaicznej nie będzie ryzyka przerwy w dostawie energii elektrycznej. Zapobiegnie to utracie danych, przerwom w działaniu i wahaniom temperatury komory fermentacyjnej.


Czytaj też: Najnowsza edycja Raportu „Biogaz i biometan w Polsce 2023” już wiosną!


Wsparcie społeczności rolniczej i zrównoważonego rozwoju

Kluczowym partnerem projektu mikrosieci słonecznej Dallmann firmy U.S. Gain jest EnTech Solutions, specjalizujący się w dostarczaniu zrównoważonych, niezawodnych rozwiązań energetycznych, których celem jest tworzenie czystszej i inteligentniejszej energii.

EnTech Solutions zapewniło kompleksowe zarządzanie projektami, w tym modelowanie energii przy użyciu EnergyDNA™, inżynierię mikrosieci i energii słonecznej oraz rozwój, instalację i optymalizację. Firma podpisała 20-letnią umowę, w której zobowiązała się również do całodobowego wsparcia i konserwacji urządzeń.

Jest to drugi projekt, w ramach którego firmy U.S. Gain i EnTech nawiązały współpracę w zakresie wykorzystania mikrosieci w obiektach produkujących RNG.

– Włączenie energii odnawialnej do komory fermentacyjnej Dallmann jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku zwiększenia wydajności operacyjnej i finansowej obiektu. Cieszymy się, że możemy współpracować z U.S. Gain nad tym projektem, aby wspierać społeczność rolniczą i zrównoważony rozwój – powiedział Jacob Feutz, wiceprezes EnTech Solutions ds. paliw odnawialnych.

– Projekt U.S. Gain ma na celu zrównoważenie naszego zużycia energii. Współpracując z EnTech możemy pomóc wprowadzać zmiany bezpośrednio na naszym własnym podwórku. Dzięki integracji mikrosieci zapewniamy naszym partnerom zajmującym się fermentacją bardziej zrównoważoną infrastrukturę, która przekłada się na korzyści dla środowiska – powiedział Hardy Sawall, dyrektor ds. rozwoju biznesu w U.S. Gain.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło i zdjęcie: USGain

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE