20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni targowej, 8 stref tematycznych, konferencje i spotkania branżowe, a po sąsiedzku także wielka impreza branży budowlanej – tak zapowiadają się Międzynarodowe Targi Branży Komunalnej 2018, które w dniach 26-28 września zadebiutują w największym w Polsce centrum targowym Ptak Warsaw Expo. Targi obejmują szeroki zakres tematyczny: od gospodarki odpadami, przez gospodarkę wodno-ściekową, czystość i utrzymanie zieleni, po elektromobilność i odnawialne źródła energii.

Reklama

Międzynarodowe Targi Branży Komunalnej 2018

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo przygotowuje dużą imprezę dedykowaną branży komunalnej. Po sukcesach innych wydarzeń o charakterze B2B organizowanych przez ośrodek, po Międzynarodowych Targach Branży Komunalnej można spodziewać się świeżego spojrzenia na rynek i nowoczesnej formuły. Sprzyjać temu będzie między innymi lokalizacja ośrodka.

Przecież to w stolicy realizowanych jest najwięcej inwestycji. To tutaj także swoje siedziby mają najwięksi rynkowi gracze, co ułatwi wystawcom przewóz ekspozycji oraz zapewnienie obsługi stoisk, a tym samym zmniejszy koszty uczestnictwa w targach.

Strefy tematyczne, konferencje i sesje B2B

Tegoroczna wystawa została podzielona na strefy tematyczne: gospodarki odpadami, usług komunalnych, odnawialnych źródeł energii, czystości i utrzymania zieleni, czystego powietrza, elektromobilności, AKPIA (aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki) oraz Festiwal Wody (część targową oraz konferencję).

Wśród wystawców targów znajdziemy firmy z kraju i zagranicy. Pomoże w tym stała współpraca Ptak Warsaw Expo z organizacjami gospodarczymi i handlowymi, takimi jak np. Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza.

Oprócz wystawy organizatorzy przygotowują także wydarzenia towarzyszące integrujące branżę i ułatwiające nawiązywanie kontaktów biznesowych. Pierwszą zapowiedzianą konferencją jest Festiwal Wody.

Celem konferencji adresowanej do samorządów, przedsiębiorców i środowiska naukowego jest kreowanie polityki zrównoważonego rozwoju miast, gmin i większych jednostek terytorialnych w rozwiązywaniu ważnych problemów środowiskowych, w tym racjonalnego gospodarowania wodą i poprawy jakości życia.

Istotnym aspektem jest również popularyzowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ekonomicznych związanych z gospodarką odpadami, w tym gospodarką o obiegu zamkniętym oraz upowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie realizacji ekologicznych projektów w gminach.

Podczas części merytorycznej Targów nie zabraknie również tematyki związanej z elektromobilnością w transporcie publicznym, energetyką obywatelską oraz metodami i technologiami koniecznymi do walki ze smogiem. Nad poziomem merytorycznym wydarzenia czuwa Rada Programowa oraz eksperci, w tym przedstawiciele Instytutu Maszyn Przepływowych PAN.

Połączone siły

Równocześnie z MTBK 2018 w Ptak Warsaw Expo odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Infrastruktury Building Industry Solutions – wydarzenie w całości dedykowane branży budownictwa przemysłowego ze szczególnym wyróżnieniem sektorów budownictwa kubaturowego, kolejowego, drogowego i wodnego.

Dzięki wspólnemu terminowi profesjonalni odwiedzający będą mogli w jednym miejscu zobaczyć ofertę dedykowaną obu ściśle współpracującym ze sobą branżom. Na targi zarezerwowano łącznie ponad 50 000 metrów kwadratowych w dwóch nowoczesnych halach oraz teren zewnętrzny.

Kiedy, jak, gdzie?

Targi MTBK i BIS odbędą się w dniach 26-28 września w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo, które jest organizatorem wydarzenia. Obiekt zlokalizowany jest na przedmieściach Warszawy, 15 minut jazdy samochodem z centrum stolicy, bezpośrednio przy trasie S8 Warszawa-Katowice i jest największym obiektem targowym w Polsce. Ptak Warsaw Expo od 2018 jest członkiem UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego z siedzibą w Paryżu.

Więcej informacji na: targikomunalne.pl.
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE