Oto mapa instalacji zasilanych biomasą. Sprawdź!

Ile instalacji produkujących energię elektryczną i cieplną jest zasilana biomasą? Jaką biomasę spalają? Jakie przedsiębiorstwa planują wybudować bloki biomasowe i które są w trakcie budowy? Oto mapa instalacji zasilanych biomasą! Tu znajdziesz odpowiedzi. I dlatego sprawdź koniecznie!

 

 

  • CZERWONY – Elektrownie i elektrociepłownie spalające biomasę
  • ŻÓŁTY – Ciepłownie spalające biomasę
  • NIEBIESKI – Planowane lub budowane instalacje spalające biomasę
  • ZIELONY – Dostawcy biomasy
  • POMARAŃCZOWY – Producenci i dostawcy przemysłowych kotłów na biomasę  i Certyfikacja biomasy.

Udział biomasy jako odnawialnego źródła energii w krajowym miksie energetycznym rośnie z roku na rok. I dlatego do niedawna większość instalacji zasilanych tym surowcem pracowała w sektorze energetyki zawodowej, ale obecnie biomasa staje się coraz bardziej pożądanym paliwem przez sektor energii cieplnej.

Przedsiębiorstwa ciepłownicze w całym kraju stojąc przed koniecznością modernizacji i dostosowania kotłowni do obowiązujących przepisów w zakresie emisyjności oraz udziału OZE w produkcji ciepła, często wybierają biomasę jako najkorzystniejsze pod względem ekonomicznym i ekologicznym paliwo.

Gdzie znajdują się pracujące instalacje biomasowe? Które przedsiębiorstwa planują inwestycje w kotły na biomasę, a które są już w trakcie realizacji takich inwestycji? Które firmy i w jakich regionach kraju dostarczają biomasę do energetyki i ciepłownictwa?

Gdzie znaleźć najlepszych dostawców kotłów i technologii biomasowych? Które firmy certyfikują biomasę i jak się z nimi skontaktować? Chcesz to wiedzieć? Właśnie dlatego sprawdź naszą mapę!

Jesteś zainteresowany dołączeniem do zestawienia?

Zobacz ofertę lub zadzwoń: + 48 730 291 100.

Mapa do pobrania w wersji PDF. Kliknij!

Chcesz wiedzieć więcej? I dlatego czytaj Magazyn Biomasa! W internecie za darmo!

Codziennie mamy dla Was informacje z branży: wywiady, zapowiedzi, relacje. Dlatego warto!

 

This post is also available in: pl