Ile instalacji produkujących energię elektryczną i cieplną jest zasilanych biomasą? Jaką biomasę spalają? Jakie przedsiębiorstwa planują wybudować bloki biomasowe, a które są już w trakcie budowy? Oto mapa instalacji zasilanych biomasą! Tu znajdziesz odpowiedzi. Sprawdź koniecznie!

  • CZERWONY – Elektrownie i elektrociepłownie spalające biomasę
  • ŻÓŁTY – Ciepłownie spalające biomasę
  • NIEBIESKI – Planowane lub budowane instalacje spalające biomasę
  • ZIELONY – Dostawcy biomasy
  • POMARAŃCZOWY – Producenci i dostawcy przemysłowych kotłów na biomasę  i
  • SZARY – Certyfikacja biomasy
  • CZARNY – Dostawcy maszyn do pozyskiwania biomasy

Udział biomasy jako odnawialnego źródła energii w krajowym miksie energetycznym rośnie z roku na rok. Dlatego do niedawna większość instalacji zasilanych tym surowcem pracowała w sektorze energetyki zawodowej, ale obecnie biomasa staje się coraz bardziej pożądanym paliwem przez sektor energii cieplnej.

Reklama

Przedsiębiorstwa ciepłownicze w całym kraju stojąc przed koniecznością modernizacji i dostosowania kotłowni do obowiązujących przepisów w zakresie emisyjności oraz udziału OZE w produkcji ciepła, często wybierają biomasę jako najkorzystniejsze pod względem ekonomicznym i ekologicznym paliwo.

Gdzie znajdują się pracujące instalacje biomasowe? Które przedsiębiorstwa planują inwestycje w kotły na biomasę, a które są już w trakcie realizacji takich inwestycji? Które firmy i w jakich regionach kraju dostarczają biomasę do energetyki i ciepłownictwa?

Gdzie znaleźć najlepszych dostawców kotłów i technologii biomasowych? Które firmy certyfikują biomasę i jak się z nimi skontaktować? Kto jest dostawcą maszyn i sprzętu do pozyskiwania biomasy? Chcesz to wiedzieć? Sprawdź naszą mapę!

Jesteś zainteresowany dołączeniem do zestawienia?

Zobacz ofertę lub zadzwoń: + 48 730 291 100.

Pobierz “MAPA W WERSJI PDF! POBIERZ!”

MAPA-680x480mm-www2-1.pdf – Pobrano 1772 razy – 7,79 MB

Chcesz wiedzieć więcej? I dlatego czytaj Magazyn Biomasa! W internecie za darmo!

Codziennie mamy dla Was informacje z branży: wywiady, zapowiedzi, relacje. Dlatego warto!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE