Mamy autobus całkowicie bezemisyjny! Jest nim Solaris Urbino 12 hydrogen, który skonstruowano w podpoznańskiej firmie Solaris Bus & Coach S.A. Będzie go można obejrzeć już na początku czerwca w Sztokholmie, a już dziś zobaczcie go u nas!

W dniach 9-12 czerwca Sztokholm będzie gospodarzem Globalnego Szczytu Transportu Publicznego, organizowanego co dwa lata przez UITP (franc. L’Union Internationale des Transports Publics). W jego trakcie swoją premierę świętować będzie autobus wodorowy nowej generacji, Solaris Urbino 12 hydrogen, pojazd całkowicie bezemisyjny.

Reklama

Energia do napędzania autobusu powstaje w ogniwie paliwowym. Dostarczany do niego wodór zgromadzony jest w butlach na dachu pojazdu.

Wodór jest przetwarzany w energię elektryczną, a ta z kolei zasila bezpośrednio jednostkę napędową autobusu. Jest nią oś z elektrycznymi silnikami.

Oprócz tego autobus wyposażony jest w baterię typu Solaris High Power. Bateria ta jest dodatkowym magazynem energii elektrycznej. Jedynymi „produktami ubocznymi” eksploatacji Solarisa Urbino 12 hydrogen są ciepło i para wodna.

Zobacz pierwszy z czterech filmów poprzedzających premierę najnowszego Solarisa Urbino 12 hydrogen.

Autobus całkowicie bezemisyjny:

Źródło: Solaris Bus & Coach S.A.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE