Biomasa jest powszechnie dostępna bez względu na to czy i jak ją wykorzystamy. Lasy i pola będą nadal potrzebne do innych celów. Podczas spalania biomasy do atmosfery zostaje wyemitowana część CO2. Jeśli jednak jej nie spalimy, CO2 będzie nadal uwalniane podczas rozkładu na polu lub w lesie.

Wiele ciepłowni jest zaopatrywanych przez lokalnych dostawców biomasy, co w oczywisty sposób wspiera lokalną gospodarkę i utrzymuje, a nawet tworzy nowe miejsca pracy.

Reklama

Niezawodna alternatywa dla paliw kopalnianych Biomasa jest zdecydowanie najlepszą alternatywą dla węgla w większych ciepłowniach. Paliwa alternatywne są często zawodne i mniej opłacalne ekonomicznie. Aby gospodarstwa domowe mogły przejść do układów zasilanych zieloną energią cieplną, koszt za 1 MWh musi być konkurencyjny. Przy korzystnych kosztach budowy, ciepłownia na biomasę zapewni znaczne oszczędności – zarówno odbiorcom, jak i przedsiębiorstwu ciepłowniczemu.

Ponadto system musi zapewniać ciągłość ogrzewania, zwłaszcza w przypadku dostaw ciepła do domów oraz firm. Kiedy inne źródła uzależnione są od warunków zewnętrznych, takich jak np. pogoda, biomasa pozostaje jednym z najbardziej niezależnych systemów energetycznych. Dostosowując cały układ do spalania różnych biopaliw, np. zrębków drzewnych i słomy, użytkownik zapewnia sobie elastyczny dostęp do paliwa oraz jego konkurencyjnej ceny.

Kim jest LINKA Group

Spółki LINKA Group są światowymi liderami w rozwoju innowacyjnych technik energetycznych.

Jesteśmy specjalistami w optymalizacji i rozwoju przyjaznej dla środowiska energetyki opartej na szerokiej gamie biomasy i paliw odpadowych. We współpracy z naszymi klientami zmniejszamy emisję CO2 dzięki optymalizowanym ciepłowniom oraz zapewniamy najwyższe bezpieczeństwo przy pełnym wsparciu podczas użytkowania.

Frederikke Thomsen

Jeśli chcesz poznać swoje możliwości, skontaktuj się z nami:

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: Materiał promocyjny
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE