World Biogas Association zgromadziło w Paryżu grupę światowych liderów w dziedzinie biogazu. Podpisali oni Deklarację w sprawie zobowiązań w zakresie biogazu oraz zmian klimatycznych. Rozpoczęli też przygotowania do COP26.


Reklama

Sygnatariusze deklaracji WBA dotyczącej Biogas Industry and Climate Change Declaration z listopada 2019 r. spotkali się przy wirtualnym okrągłym stole, aby omówić, jak najlepiej reprezentować biogaz na zbliżającym się szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow. Szczyt odbędzie się w listopadzie.

Podczas spotkania gość WBA Niclas Svenningsen z UN Climate Action – sekretariatu UNFCCC – przedstawił aktualne informacje na temat przygotowań do szczytu i tego, co przemysł biogazowy powinien zrobić, aby mieć wpływ na dyskusje na COP26.


Polecamy nasz raport Biogaz w Polsce. Do pobrania za darmo poniżej:

Raport Biogaz w Polsce 2020

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Zaznaczenie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Biomass Media Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu drogą e-mailową newslettera oraz innych informacji handlowych w celu marketingu bezpośredniego, która jest świadczeniem wzajemnym w zamian za otrzymanie możliwości pobrania określonych treści. Zgoda ta może zostać wycofana w dowolnym momencie poprzez wykorzystanie linku dezaktywacyjnego dostępnego w każdej wiadomości. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności [https://magazynbiomasa.pl/polityka-prywatnosci/].


Konferencja będzie bowiem wyznaczać przejście od negocjacji do realizacji przez rządy, przemysł, społeczeństwa obywatelskie i innych zainteresowanych wspólnych działań na rzecz klimatu.

WBA chce zaprezentować moc biogazu jako rozwiązanie problemu emisji metanu oraz sposób, w jaki przemysł może zapewnić „gospodarkę o obiegu zamkniętym odpadów organicznych”.

Będzie to także główne przesłanie WBA w nadchodzącym raporcie Biogas – Pathways to 2030 , który zostanie opublikowany 29 marca 2021 r. WBA bada, w jaki sposób rządy mogą uwolnić pełne potencjały produkcji biogazu.  Jak w zadaniu tym wykorzystać politykę politykę i regulacje. Pokaże, że „nie ma Net Zero bez biogazu”.

Rynek Biogazu – listopad 2020 i inne wydania znajdziesz tutaj. Sprawdź koniecznie, dlatego że warto!

Źródło: WBA
Zdjęcie: Shutterstock
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE