Za nami pierwsze w tym roku spotkanie branży organizowane przez Biomass Media Group  „Warsztaty Biogazowe – praktycznie o biogazie”. Uczestniczyło w nich kilkadziesiąt osób zainteresowanych rozwojem sektora biogazu. Wśród gości spotkania był Igor Barcikowski z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Reklama

W programie warsztatów było m.in. :
– zwiedzanie największego w Polsce laboratorium biogazowego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (na zdjęciu głównym),

a także prelekcje i dyskusje dotyczące takich tematów, jak:
-główne założenia produkcji biogazu,
-uwarunkowania środowiskowe,
-korzyści dla środowiska i gospodarki,
-aspekty prawne,
-kogeneracja.

Jeden z naszych gości specjalnych, Igor Barcikowski, reprezentował Departament Innowacji w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Sponsorem warsztatów była firma Nanosens Sp. z o.o. a partnerami wydarzenia firmy: Alter S.A, Biogazownie Polskie Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k, Bio-Industry Paweł Karwat, Polbiotech Laboratorium Sp. z o.o., Metropolis Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o., A-Consult Sp. z o.o.

Partnerem merytorycznym warsztatów jest Polskie Stowarzyszenie Biometanu, a współorganizatorem Instytut Inżynierii Biosystemów UP w Poznaniu.

Warsztaty odbyły się w Hotelu IOR – Centrum Kongresowe Poznań.

Sponsorowi, partnerom i patronom dziękujemy za pracę i zaangażowanie w projekt, a gościom za przybycie!

W najbliższym czasie Biomass Media Group zaprasza Państwa na III Konferencję Biowęgiel w  Polsce – 28 maja w Poznaniu, III Forum Pelletu – w czerwcu w Trójmieście i Narodowy Kongres Biometanu.

Zapraszamy!

 

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE