III Konferencja Biowęgiel w Polsce – nauka, technologia, biznes – zgłoś się już dziś!

Zbliża się III Konferencja Biowęgiel w Polsce – nauka, technologia, biznes. 28 maja w Hotel IOR Centrum Kongresowe Poznań rozmawiać będziemy m. in. o biowęglu w gospodarce o obiegu zamkniętym. Warto już dzisiaj zgłosić swój udział. Do końca kwietnia trwa 10 procentowa promocja na uczestnictwo.

W ostatnich kilku latach w Polsce obserwuje się coraz większe zainteresowanie termicznymi technologiami przetwarzania biomasy, odpadów biodegradowalnych czy osadów ściekowych do biowęgla. Porusza się także kwestie potencjalnego zastosowaniami samego biowęgla w energetyce, przemyśle, rolnictwie, budownictwie, ochronie środowiska, budownictwie, przemyśle farmaceutycznym a nawet włókienniczym. Na świecie oraz w krajach Unii Europejskiej można już mówić o rozwijającym się przemyśle biowęglowym. Także polski rynek zaczyna dostrzegać potencjał drzemiący w tym surowcu.

Organizowana 28 maja 2018 r. Konferencja „Biowęgiel w Polsce – nauka, technologia, biznes” po raz trzeci poświęcona będzie termicznemu przekształcaniu biomasy w biowęgiel. Tegoroczna edycja, wzorem lat ubiegłych, będzie także podsumowywała światowe i krajowe osiągnięcia w dziedzinie biowęgla – wyniki najnowszych badań, nowości technologiczne, prawne i jakościowe wymagania wprowadzania surowca na rynek, możliwe zastosowania biowęgla i jego potencjał w zagospodarowaniu odpadów.

W tym roku program Konferencji w szczególny sposób będzie dotyczył roli biowęgla w gospodarce o obiegu zamkniętym, opartej o cykl przetwarzania i wielokrotnego wykorzystania produktów.

Program wydarzenia obejmuje m.in. tematykę surowców do produkcji biowęgla, metody i techniki analizy biowęgla, polskie technologie wytwarzania biowęgla, a także obszary zastosowania surowca. Jedna z sesji tematycznych zostanie także poświęcona możliwościom wykorzystania biowęgla w kompostowniach, a zaproszeni prelegenci poruszą m.in. temat ograniczenia emisji gazowych w kompostowniach dzięki biowęglowi.

III Konferencja Biowęgiel w Polsce – nauka, technologia, biznes adresowana jest do:

– pracowników naukowych zajmujących się tematyką biowęgla, gospodarki cyrkulacyjnej, biomasy,

– producentów biomasy,

– dostawców technologii do pirolizy biomasy,

– przedstawicieli kompostowni,

– wszystkich zainteresowanych rozwojem rynku biomasy w Polsce i na świecie.

 

Ramowy zakres tematyczny:

  • nowe technologie wytwarzania biowęgla,
  • projektowanie właściwości biowęgla,
  • modyfikowanie właściwości biowęgla,
  • aspekty ekonomiczne wytwarzania biowęgla,
  • dostępność i wymagania dla surowców do produkcji biowęgla,
  • nowe surowce do otrzymywania biowęgla ,
  • aspekty ekonomiczne przetwarzania biomasy i odpadów biodegradowalnych do biowęgla,
  • nowe właściwości i funkcjonalności biowęgla
  • metody i techniki analizy właściwości biowęgla
  • standardy i metody oceny jakości biowęgla.

Organizatorzy: Biomass Media Graoup

Partner merytoryczny: Politechnika Częstochowska – Wydział Infrastruktury i Środowiska

Link do rejestracji oraz szczegółowy program znajduje się TUTAJ

Zdjęcia: Biomass Media Group