Producent słynnego burbonu Jim Beam zainwestuje ponad 400 mln USD, aby rozszerzyć produkcję w zakładzie w Bostonie. Inwestycja zwiększy wydajność o 50%, jednocześnie zmniejszając o tyle samo emisje gazów cieplarnianych. Umożliwi to biogaz.

Reklama

Biogaz dla destylarni Booker Noe

Produkująca słynny burbon firma Beam Suntory zawarła umowę z 3 Rivers Energy Partners. Przedmiotem kontraktu jest budowa obiektu, gdzie zużyty wywar gorzelniczy będzie przekształcany w biogaz. Proces produkcji będzie przeprowadzany w komorach fermentacyjnych, a wytworzony zielony gaz zostanie poprowadzony z powrotem do destylarni Booker Noe. W wyniku procesu powstanie również wysokiej jakości nawóz, który zostanie udostępniony lokalnym rolnikom.

W 2024 r. po zakończeniu projektu destylarnia Booker Noe będzie w 65% zasilana energią ze źródeł odnawialnych. Resztę zapotrzebowania pokryją paliwa kopalne.


Jak zaplanować inwestycję biogazową? Dowiesz się na warsztatach „Biogazownia i biometanownia do A do Z”. Zarejestruj się już teraz!


Zrównoważony rozwój

 „Ta inwestycja zaspokoi zapotrzebowanie na nasz kultowy bourbon w zrównoważony sposób, wspierający środowisko i lokalną społeczność, która pomogła zbudować markę Jim Beam” – powiedział prezes i dyrektor generalny Beam Suntory Albert Baladi.

Poza tym w ramach projektu firma zainwestuje też w wysokowydajne kotły gazowe, aby zmaksymalizować wykorzystanie biogazu i wykorzystać technologię płukania do usuwania dwutlenku węgla ze zbiorników fermentacyjnych. Ten proces pozwoli na ponowne wykorzystanie rocznie ponad 100 000 ton dwutlenku węgla na terenie zakładu.

Inwestycja zostanie zrealizowana przy udziale firmy 3 Rivers Energy Partners. Amerykańska spółka pracuje nad dostarczaniem organizacjom rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, z wykorzystaniem bioodpadów, jako surowca dla odnawialnych źródeł energii.

– Naszym celem jest pomoc Jimowi Beamowi w tworzeniu zrównoważonej przyszłości dla ich firmy i planety – powiedział John Rivers, dyrektor generalny 3 Rivers Energy Partners. – Dzięki temu procesowi stworzymy nową energię odnawialną i wspomożemy rolnictwo, niezbędne do wytwarzania  produktów Beam Suntory. To naprawdę maksymalnie zrównoważone podejście do rozwoju biznesu.

 

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

źródło, zdjęcie: Beam Suntory

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE