Jest nowy gracz na rynku biogazu i biometanu

biogaz i biometan

Bank Ochrony Środowiska przystąpił do „Porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju sektora biogazu i biometanu”, kolejnego porozumienia mającego na celu rozwój OZE i zrównoważonej gospodarki.

 Porozumienie

Celem Porozumienia przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska jest szeroka współpraca na rzecz rozwoju sektora biogazu i biometanu w Polsce m.in. poprzez wspieranie inwestorów i przedsiębiorców tworzących łańcuch dostaw w realizacji zamówień na potrzeby budowy i eksploatacji biogazowni, biometanowni oraz promocja eksportu towarów i usług na rynkach zagranicznych.

Biogaz szansą dla Polski

Biogaz jest szansą dla Polski na zwiększenie udziału OZE w miksie energetycznym oraz na uzyskanie stabilnego źródła paliwa gazowego. W obliczu ostatnich zawirowań na światowym rynku gazu ziemnego każda inicjatywa dążąca do uzyskania większej niezależności od zewnętrznych źródeł dostaw przekłada się na większe bezpieczeństwo energetyczne Polski. Tym bardziej, że nasz kraj przez pryzmat dużej produkcji rolniczej, ma potencjał do bycia liderem na rynku biogazu.


Zarejestruj się na VI Kongres Biogazu


– Podpisanie Porozumienia to naturalna konsekwencja naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. To kolejny element realizacji naszej strategii i skutecznego wspierania gospodarki w zielonej rewolucji. Rozwój branży biogazowej i biometanowej ma szansę stać się ważną częścią zróżnicowanego miksu energetycznego Polski. — powiedział Wojciech Hann, prezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska, który podpisał umowę. Bank Ochrony Środowiska jako instytucja finansowa z 30-letnim doświadczeniem w finansowaniu zielonych inwestycji, chce aktywnie uczestniczyć w doradztwie, modelowaniu oraz aranżowaniu struktury finansowania projektów wspierających zieloną transformację naszego kraju. Dlatego oczywistym było dla nas przystąpienie do Porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju sektora biogazu i biometanu – dodał Hann.

 

Czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: mat.pras. BOŚ

Zdjęcie pixabay

This post is also available in: polski

bem