Jaką rolę pełni substrat w biogazowni?

biogaz substrat

Jaką rolę pełni substrat w biogazowni? I co jest podstawą sukcesu w branży biogazu? Między innymi na te pytania odpowiada Sebastian Gregorczyk, dyrektor ds. hodowli zwierząt i OZE w firmie Agrofert Polska.

Agrofert Polska

Osadzona w branży rolniczej firma Agrofert działa także na rynku biogazowym i biometanowym.

W Polsce Agrofert jest obecny od 20 lat, ale firma funkcjonuje także na rynkach europejskich. Tylko w Czechach w tej chwili przedsiębiorstwo przeprowadza modernizację 5 biogazowni w stronę biometanowni.

Uczestnicy V Narodowego Kongresu Biometanu będą mogli usłyszeć prelekcję Sebastiana Gregorczyka dotyczącą doświadczeń przy wdrażaniu technologii na rynku czeskim, słowackim oraz polskim.


Sprawdź program V Narodowego Kongresu Biometanu


Rola substratu w biogazowni

Sebastian Gregorczyk podkreśla, że dla biogazowni absolutnie kluczową rolę pełni substrat. Dlatego, jak zaznacza przedstawiciel AgroFert Polska, właściciel biogazowni nie powinien uzależniać się od dostawców substratu, ale zapewnić własny.

– Gospodarstwo rolne czy zakład przetwórczy musi zapewnić wkład do biogazowni rzędu 80% własnego substratu – zaznacza ekspert.

To właśnie jest podstawą sukcesu biogazowni, podobnie, jak dobre finansowanie.

– Z finansowaniem również możemy pomóc jako firma – zapewnia Sebastian Gregorczyk. – Możemy zapewnić środki na wybudowanie czy modernizację całej biogazowni w stronę biometanowni.

Aby dowiedzieć się więcej na temat przyszłość branży Biometanu, zapraszamy do rejestracji na V Narodowy Kongres Biometanu.

Rynek biogazu i biometanu:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski

ael