W dobie transformacji energetycznej i dekarbonizacji sektora energetyki i ciepłownictwa poszukuje się alternatywnych źródeł energii, które mogą zastąpić paliwa tradycyjne. Rozwiązaniem staje się biomasa, która stanowi istotny element krajowego miksu energetycznego. Gdzie spala się jej najwięcej? Kto sięga po ten surowiec? Informacje znajdziecie na mapie instalacji biomasowych.

Reklama

Jedyna taka mapa w Polsce

Mapa instalacji biomasowych to jedyne na rynku aktualne zestawienie instalacji spalających i współspalających biomasę drzewną i biomasę agro w Polsce. Mapa uwzględnia elektrownie i elektrociepłownie o mocy powyżej 5 MW. 

Zestawienie potwierdza, że biomasa jest drugim po energii wiatrowej, najczęściej wybieranym OZE przez energetykę. Wskazuje to na nowy trend: coraz częściej sięga po nią sektor ciepłowniczy – małe i średnie instalacje działające poza ciepłownictwem systemowym chętniej niż wcześniej wybierają biomasę. Powód? Dostępność surowca i technologii oraz nadal wysokie dla lokalnych PEC-ów ceny emisji CO2.

Biomasa. Gdzie w Polsce spala się jej najwięcej? Kto sięga po ten surowiec? Czy dla przemysłu biomasa jest także atrakcyjnym paliwem? Na te pytania odpowiada mapa biomasowa 2024. Oprócz instalacji spalających biomasę znajdziecie tu m.in. firmy certyfikujące, dostawców surowca, ale także technologii i komponentów.

Legenda:

Żółty – Instalacje spalające biomasę

Niebieski – Konsulting

Czerwony – Technologia i komponenty

Zielony – Certyfikacja biomasy

Fioletowy – Dostawca biomasy

Czarny – Budownictwo przemysłowe

Szary – Magazynowanie

Partner główny mapy – CM Biomass

CM BIOMASS

Partnerzy mapy:

Pobierz mapę:

Biomasa i paliwa alternatywne. Czytaj w internecie

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE