Indie zainwestują ponad 8 miliardów dolarów w projekty z zakresu czystej energii. Inwestycje wpłyną na ograniczenie dwutlenku węgla w atmosferze i przyspieszą rozwój gospodarczy kraju.
W corocznym przemówieniu dotyczącym budżetu państwa minister finansów Nirmala Sitharaman zaprezentowała inwestycje, które mogą liczyć na rządowe wsparcie.
Biomasa poprawi jakość powietrza w Indiach
Czysta energia priorytetem dla Indii
Ministerstwo ropy naftowej i gazu ziemnego przekaże fundusze na transformację energetyczną Indii. Pomoże to osiągnąć zerową emisję CO2 do 2070 roku.
W coraz większym stopniu priorytetem dla Indii stają się odejście od paliw kopalnych i inwestycje w OZE. Przyspieszając inicjatywy z zakresu energii odnawialnej kraj próbuje ograniczyć globalne ocieplenie.
Działania te są również związane ze zbliżającymi się wyborami powszechnymi, które odbędą się w przyszłym roku. Nowe programy mają na celu pobudzenie wzrostu gospodarczego i stworzenie nowych miejsc pracy.
Zarejestruj się na Warsztaty biometanowe!
Inwestycje w OZE
Sitharaman w swoim przemówieniu wymieniła różne projekty, które mogą liczyć na rządowe wsparcie.
Istotne będą inwestycje związane z przekształcaniem odpadów w biogaz. Minister podkreśliła również, że jedną z ważniejszych kwestii będzie odtwarzanie lasów namorzynowych w regionach przybrzeżnych kraju, co pomoże w usuwaniu dwutlenku węgla z atmosfery.
Kolejnym celem rządu jest dążenie do całodobowego wykorzystania energii odnawialnej. Z tego powodu ogłoszono nowe zasady dla systemów magazynowania energii wodnej w elektrowniach szczytowo-pompowych.
Przeznaczono także dodatkowe 2,2 miliarda dolarów na ułatwienia dla produkcji czystej energii w himalajskim regionie Ladakh, gdzie infrastruktura sieci elektroenergetycznej wciąż pozostaje poważnym punktem spornym. Zapowiedziano również inne programy zachęcające do stosowania alternatywnych, mniej zanieczyszczających środowisko nawozów oraz ograniczające stosowanie nawozów chemicznych.
Biomasa w ciepłownictwie i energetyce:
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!
źródło: Bioenergy news
zdjęcie: pixabay