Już za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”. Trzecia edycja wydarzenia odbędzie się już 17–18 marca 2022 r. w Radziejowicach (woj. mazowieckie), w Hotelu Afrodyta. Podczas trzech sesji tematycznych wysłuchamy wielu prelekcji.

Reklama

III Konferencja Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie

Podczas tegorocznej edycji Konferencji Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie wystąpienia prelegentów  będą koncentrować się na kilku kluczowych kwestiach. Poruszone zostaną tematy dotyczące kosztów odejścia od węgla w ciepłownictwie powiatowym, będzie mowa także o alternatywnych technologiach w ciepłownictwie, jak również o niezależności energetycznej przedsiębiorstwa. Kto pojawi pojawi się wśród prelegentów?

Prelegenci

Wśród prelegentów podczas Konferencji Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie znajdą się m.in:

dr hab. inż. Dariusz Szewczyk

Prezes zarządu ICS Industrial Combustion Systems S.A.

W roku 2002 obronił doktorat na Politechnice Poznańskiej, następnie w latach 2002 – 2003 odbył staż w Royal Institute of Technology (Królewski Instytut Technologiczny) w Sztokholmie, aby  w roku 2020 otrzymać stopień dr habilitowanego. W całym tym czasie, czyli od rozpoczęcia doktoratu po dziś, zarówno w obszarze naukowym jak i przemysłowym zajmuję się przemysłowymi procesami spalania, w szczególności gazów odpadowych, mając na uwadze redukcje zużycia energii i ograniczenie emisji związków toksycznych. Od zakończenia doktoratu, głównym zajęciem  Dariusza Szewczyka jest budowanie i prowadzenie firm technologicznych, w tym od roku 2007 spółki ICS S.A. dostarczającej swoim klientom energooszczędnych i niskoemisyjnych przemysłowych systemów spalania, w tym także ich optymalizacji.

Paweł Jamrożek

Konsultant, SPBT Ltd

Paweł Jamrożek jest konsultantem finansowym, doradza bankom inwestycyjnym oraz koncernom międzynarodowym w zakresie inwestycji, fuzji oraz przejęć (M&A). Od 2008 roku specjalizuje się w tematyce funduszy UE, w latach 2012-2016 zarządzał funduszem private equity w energetyce, wyspecjalizowanym w biomasie. Od roku 2015 pełni rolę projektowego konsultanta Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Inwestycyjnego, IFC (WB) w zakresie analiz techniczno-finansowych inwestycji planowanych do sfinansowania w ramach dostępnych mechanizmów wsparcia.


ZOBACZ PROGRAM KONFERENCJI:

Konferencja Biomasa 3 program


Tomasz Kapusta

Specjalista ds. sprzedaży, Schmid Polska Sp. z o.o.

Inżynier z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami z zakresu infrastruktury technicznej. Od 2011 r. związany z energetyką opartą na odnawialnych źródłach energii, m.in. wykorzystującą biomasę drzewną. Doświadczenie zdobywał realizując projekty związane z Energy Contractingiem – opracowywał i wdrażał standardy techniczne wykorzystania biomasy jako źródła energii dla firm świadczących usługi dostawy i dystrybucji energii cieplnej. W grupie Schmid Energy Solutions zajmuje się pozyskiwaniem projektów, wsparciem technicznym udzielanym potencjalnym klientom na etapie planowania instalacji wykorzystujących jako paliwo biomasę drzewną oraz zarządzaniem projektami.

Wojciech Kosakowski

Dyrektor Produkcyjno-Techniczny, Polmos Żyrardów Sp. z o.o.

Ekspert w obszarze procesów produkcyjnych i inwestycyjnych, zaangażowany w pracę naukową i współpracę z przemysłem. Odpowiedzialny za transformację energetyczną wielu obszarów produkcyjnych i przedsiębiorstwa Polmos Żyrardów.


Zarejestruj się na III Konferencję Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie


dr inż. Jerzy Majcher

Niezależny specjalista ds. energetyki

Specjalista z dziedziny zarządzania w firmach z  sektora energetyki, w przeszłości w ostatnich latach pracujący m.in. na kierowniczych stanowiskach rzecz WS Atkins Polska Sp. z o.o. oraz Mott MacDonald Polska Sp. z o.o. i Mott macDonald Ltd. Pracuje w branży energetycznej przeszło 45 lat. Współzałożyciel polsko-amerykańskiej firmy HPA Polska Sp. z o.o. Był doradcą Zarządu Elektrowni Turów S.A. ds. kontraktów długoterminowych. W ramach własnej działalności gospodarczej wykonywał zadania na rzecz krajowych i zagranicznych podmiotów w zakresie organizacji, przygotowania inwestycji, wdrażania zasad wolnego rynku w obrocie energią elektryczną. Od 2005 r. wykonywał szereg technicznych prac eksperckich na rzecz WS Atkins Polska Sp. z o.o. Jest autorem wielu publikacji w prasie zawodowej w zakresie restrukturyzacji sektora energetyki, zasad funkcjonowania rynku energii oraz inwestycji proekologicznych w tym spalarni odpadów komunalnych, w tym finansowanych wg. modelu PPP.

Bogusław Regulski

Wiceprezes zarządu, Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie

Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, z tytułem magistra inżyniera mechanika o specjalności termoenergetyka, oraz Studiów Podyplomowych Politechniki Warszawskiej w zakresie zrównoważonych systemów zaopatrzenia w energię i świadectw energetycznych budynków. Aktywny audytor energetyczny. Od początku swojej ponad trzydziestoletniej kariery zawodowej związany z ciepłownictwem i energetyką. Długoletni działacz stowarzyszeń i organizacji branżowych. Uczestnik i prelegent wielu konferencji i seminariów specjalistycznych z zakresu energetyki i ciepłownictwa.  Od 1999 r. jest wiceprezesem zarządu Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.


Pobierz program Konferencji

Pobierz “Biomasa-i-paliwa-alternatywne_program-2022.03.07.pdf” Biomasa-i-paliwa-alternatywne_program-2022.03.07.pdf – Pobrano 1069 razy – 1,01 MB


Adam Sarnaszek

Prezes zarządu, Biocontrol Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Morskiej w Gdyni na specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem oraz Master of Business Administration Wyższej Szkoły Bankowej i University of Northampton. W latach 1998 – 2003 pracował na stanowiskach kierowniczych w sektorze bankowo–finansowym. Od 12 lat związany z certyfikacją systemów zarządzania. W latach 2002–2007 jako auditor wiodący w Biurze Certyfikacji PRS SA. W latach 2007-2015 pełnił funkcję Dyrektora Branży Certyfikacji i Audytu w SGS Polska Sp. z o.o. W 2014 r. jako założyciel i udziałowiec Biocontrol Sp. z o.o. koordynował tworzenie autorskiego programu administrowania systemem certyfikacji SNS, który do dnia dzisiejszego stanowi najczęściej wybierane rozwiązanie przy weryfikacji łańcucha dostaw biomasy na cele energetyczne. Prezes zarządu i założyciel Polskiej Rady Pelletu – www.polskaradapelletu.org.

Magazyn Biomasa. Sprawdź poniżej:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE