Giełda biomasy Baltpool działa bezpośrednio na Litwie i Łotwie, w Estonii i Danii, a przez partnerów także w Finlandii i Szwecji. Swoją działalność prowadzi także w Polsce.

W trwającym sezonie grzewczym, za pośrednictwem giełdy można kupować i sprzedawać biomasę w Szwecji. System ma obecnie 416 członków – 308 sprzedawców i 136 kupujących. Mówi się, że jest to jeden z najbardziej udanych modeli dobrze zorganizowanego handlu biomasą.

Reklama

Giełda biomasy Baltpool

– Często zwracają się do nas firmy z różnych krajów europejskich, które są zainteresowane partnerstwem z nami w tworzeniu lokalnej wymiany biomasy i jej integracji z naszą międzynarodową platformą handlową. Chętnie dzielimy się dobrymi doświadczeniami zebranymi przez ponad 10 lat. Zapraszamy polskie firmy ciepłownicze i sprzedawców biomasy do przyłączenia się i wypróbowania naszej giełdy. Zapraszamy również do współpracy w celu rozwijania handlu międzynarodowego, jako partnerzy biznesowy – mówi Andrius Smaliukas, prezes zarządu Baltpool.


Sprawdź również: Giełda biomasy Baltpool – perspektywy dla polskiego rynku


  • Aukcje odbywają się raz w tygodniu, we wtorki. Na giełdzie nie istnieją granice – można sprzedawać i kupować we wszystkich krajach zarejestrowanych na giełdzie.
  • Typy kontraktów: W (tygodniowo), M (miesięcznie), Q (kwartalnie), H (sezon grzewczy, półrocze).
  • Produkty są znormalizowane: www.baltpool.eu/en/products/
  • Opłaty handlowe: rejestracja jest bezpłatna. Opłaty handlowe – 0,5 proc. od sumy kontraktu.
  • Jak zacząć? Wypełnij formularz rejestracyjny na www.baltpool.eu i odbierz zgodę uczestnika oraz zaloguj się.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE