Baltpool to giełda biomasy działająca bezpośrednio na Litwie, Łotwie, Estonii, za pośrednictwem partnerów – w Danii i Finlandii, a teraz startująca także w Polsce.


REKLAMA

Reklama

Giełda biomasy Baltpool

W nadchodzącym sezonie grzewczym swoją działalność giełda rozpoczyna także w Szwecji. Obecnie system Baltpool liczy 412 członków, 304 sprzedających i 134 kupujących. Uważa się, że jest to jeden z najlepiej zorganizowanych modeli handlu biomasą. Powody? Przejrzystość i łatwy dostęp do platformy, a także większa wydajność w porównaniu do standardowych modeli handlu biomasą.

Handlowcy cenią Baltpool za niezawodność, ponieważ w ramach giełdy dostawy i płatności są zabezpieczone i gwarantowane przez system zabezpieczeń i kategoryzację dostawców. Krótko mówiąc, giełda biomasy to platforma internetowa, która działa na zasadzie aukcji, gdzie kupujący i sprzedający spotykają się anonimowo, aby handlować biomasą. Jest to sposób prosty i wygodny w użyciu – firmy mogą do niego dołączyć w szybki i skuteczny sposób oferując zarówno długo– jak i krótkoterminowe kontrakty. Giełda pozwala kupującym i sprzedającym stosować strategie handlowe i reagować na wahania cen na rynku, w efekcie osiągając większy zysk.


Sprawdź: Przewodnik prosumenta w gospodarstwie domowym już jest!


– Często zwracają się do nas firmy z różnych krajów europejskich, które są zainteresowane współpracą z nami w tworzeniu lokalnej wymiany biomasy i integracji jej z naszą międzynarodową platformą handlową. Chętnie dzielimy się dobrymi doświadczeniami zebranymi przez ponad 10 lat. Zapraszamy polskie firmy ciepłownicze i sprzedawców biomasy do przyłączenia się i wypróbowania naszej giełdy. Zapraszamy również do współpracy z nami w celu rozwijania handlu międzynarodowego, jako partner biznesowy! – mówi CEO Baltpool Andrius Smaliukas.

W nadchodzącym sezonie grzewczym Baltpool powiększy się i otworzy system handlowy dla szwedzkich użytkowników.

– Mamy tam silne partnerstwo ze szwedzkim stowarzyszeniem biomasy – „Svebio”. Już dzisiaj istnieją możliwości, by polscy producenci mogli eksportować biomasę do Skandynawii – dodaje Smaliukas.

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w Magazynie Biomasa. Sprawdź poniżej:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Zdjęcie: baltpool.eu
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE