Firma zajmująca się zaawansowanymi technologiami dwa razy zaimponowała wysokiej klasy jurorom. Zaimponowała nowym unikalnym i wszechstronnym falownikiem hybrydowym Fronius GEN24 Plus. A także innowacyjnym rozwiązaniem Fronius Solhub. To systemowe rozwiązanie do produkcji, przechowywania i wykorzystania zielonego wodoru. W tym roku nie było możliwości zorganizowania targów Smarter E i Intersolar. Dlatego nagrody zostały zaprezentowane za pośrednictwem transmisji na żywo.

Nagroda The Smarter E Award jest przyznawana przez międzynarodową zespół ds. innowacji. Przyznaje się ją za rozwiązania energetyczne oraz wybiegające w przyszłość projekty i modele biznesowe.

Reklama

FRONIUS SOLHUB

Fronius Solhub zwyciężył w kategorii „Inteligentna energia odnawialna” dzięki swojej modułowej budowie, elastycznej skalowalności i dlatego, że jest gotowy do działania w dowolnym momencie.

Jest to idealna stacja tankowania ekologicznego „zielonego” wodoru, w szczególności do transportu długodystansowego i przewozu towarów, a także do zastosowań przemysłowych. Firmy, gminy i inne organizacje mogą wytwarzać własny zielony wodór z energii słonecznej i wiatrowej oraz zasilać swoje pojazdy za pomocą ogniw paliwowych bez żadnych emisji.

Więcej informacji tutaj.

FRONIUS SYMO GEN24 PLUS

Unikalny i wszechstronny Fronius Symo GEN24 Plus zdobył także jedną z najważniejszych międzynarodowych nagród w branży solarnej w postaci nagrody Intersolar Award 2020.

Ten hybrydowy falownik jest kompleksowym rozwiązaniem zapewniającym samowystarczalność energetyczną i może być stosowany w połączeniu z systemami magazynowania energii, zasilania awaryjnego, ogrzewania czy e-mobilności. Jury wiodących światowych targów w branży solarnej wyróżniło innowacyjny system aktywnego chłodzenia, najwyższą wydajność dzięki połączeniu instalacji fotowoltaicznej z domowym systemem magazynowania energii oraz wysoką moc wyjściową AC. Dzięki funkcji Multi Flow Technology falownik gwarantuje, że urządzenia będą nadal zasilane energią w przypadku awarii zasilania i jednocześnie będą ładowane akumulatory. Zapewnia to długotrwałe zasilanie rezerwowe i gwarantuje większą samowystarczalność. Konstrukcja systemu, prosta konserwacja i łatwa wymiana części również zrobiły wrażenie na komisji.

Więcej informacji tutaj.

Jako zdobywca nagrody The Intersolar Award i The Smarter E Award za wszechstronne Symo GEN24 i Solhub, firma Fronius jako jedyna otrzymała podczas ceremonii aż dwie tak ważne nagrody.

– Cieszymy się, że mogliśmy zaimponować wysokiej klasy jurorom naszym najnowszym falownikiem i innowacyjną stacją tankowania „zielonego” wodoru. Każde z nich stanowi kompleksowe rozwiązanie do efektywnego magazynowania energii odnawialnej i przeniesienia jej do sektorów ogrzewania, chłodzenia i mobilności. Dzięki tym rozwiązaniom zrobiliśmy duży krok w kierunku 24 godzin słońca  – powiedział Martin Hackl, Globalny Dyrektor w dziale Solar Energy w firmie Fronius International GmbH.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Zieloną Gminę.W internecie za darmo:

Inne wydania magazynu Zielona Gmina znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i sprawdź! Czytaj również magazynbiomasa.pl.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE