EnviTec Biogas posiadający ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze zielonych gazów opracował autorskie rozwiązanie w zakresie oczyszczania biogazu do biometanu, które z powodzeniem jest wdrażane na całym świecie. Pod koniec kwietnia firma oddała do użytku setną instalację.

Reklama

Niemcy, Anglia, Francja, Chiny, Estonia, Dania, USA. W tych krajach wykorzystuje się już technologię EnviThan. Rozwiązanie umożliwia produkcję biometanu nie tylko biogazu, ale również z surowego gazu wysypiskowego i gazu pochodzącego z oczyszczalni ścieków.

Setny EnviThan oddany do użytku

Rozwiązanie EnviThan obejmuje wszystkie etapy procesu – oczyszczanie surowego gazu, uzdatnianie gazu do biometanu i przystosowanie do wykorzystania w różnych sektorach. Biometan produkowany w instalacji uzdatniania gazu posiada takie same właściwości jak gaz ziemny i wyróżnia go taka sama możliwość elastycznego wykorzystywania.


Kongres Biometanu – zarejestruj się!


W kwietniu niemiecki producent biogazu w swoim zakładzie produkcyjnym w Saerbeck przeprowadził test funkcjonalny setnej instalacji, po którym gotowy do codziennej eksploatacji EnviThan popłynął do Danii. Było to możliwe dzięki temu, że wszystkie komponenty do uszlachetniania biogazu obejmujące rozwiązania do o sprężania, regulacji temperatury gazu, skraplania, filtracji i separacji gazu instalowane są w jednym kontenerze. Dzięki modułowej budowie EnviThan jest bez problemów montowane w docelowej lokalizacji.

Setna instalacja uszlachetniania biogazu została zaimplementowana na terenie Lykkeslund Farm. To drugi raz, kiedy Lars Nielsen, właściciel farmy zdecydował się na wykorzystanie tego rozwiązania. EnviTec po raz pierwszy wdrożył swój system w Lykkeslund w 2017 roku. Wówczas wydajność instalacji wynosiła 396 Nm³ biometanu na godzinę, która ostatecznie zwiększyła się do 510 Nm³/h. Nowo uruchomiona instalacja EnviThan może wyprodukować 1,510 Nm³/h.

Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE