Jak ma wyglądać przyszłość gospodarek krajów Unii Europejskiej? Europejski Zielony Ład to strategia, która zakłada osiągnięcie do 2050 r. neutralności klimatycznej przez państwa członkowskie. Jak to zrobić? M.in. rozwijając sektor gazów odnawialnych. W tym biogazu.

raport biogaz

Reklama

Europejski Zielony Ład

Europejski Zielony Ład to unijna strategia transformacji gospodarek krajów członkowskich UE. W przypadku energetyki zakłada stworzenie nowego sektora energetycznego opartego „(…) w dużej mierze na źródłach odnawialnych, jednocześnie wycofując w szybkim tempie węgiel i obniżając emisyjność sektora gazu”. Naturalnym kierunkiem w takim przypadku wydają się być gazy zdekarbonizowane: biogaz, biometan, a także „zielony” wodór.


Czytaj też: Raport „Biogaz w Polsce 2022” już wkrótce. Przedstawiamy pierwszych Partnerów publikacji!


Biogaz, biometan i „zielony” wodór

Ich rozwój ma zapewnić m.in. tzw. strategia metanowa, która ma ograniczyć emisję metanu w branżach energochłonnych, zwłaszcza rolniczej, odpadowej i energetycznej. Strategia wskazuje, że dużą rolę w tym zakresie powinna odegrać produkcja biogazu – zwłaszcza w rolnictwie, odpowiedzialnym za emisję 53% metanu globalnie.

Raport „Biogaz w Polsce”

Jak ma konkretnie wyglądać wsparcie branży biogazowej? Szczegóły są nadal przedmiotem prac Komisji Europejskiej, ale już dziś wiadomo, że rozwijany ma być przede wszystkim biogaz produkowany z odpadów organicznych. KE podejmie konkretne kroki, które pomogą wprowadzić tak biogaz na rynek. Jakie?

O szczegółach dotyczących polityki biogazowej UE w perspektywie najbliższych lat będzie można przeczytać w raporcie „Biogaz w Polsce”. Premiera publikacji już w wkrótce!


Pobierz Raport „Biogaz w Polsce 2020”

Raport Biogaz w Polsce 2020

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Zaznaczenie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Biomass Media Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu drogą e-mailową newslettera oraz innych informacji handlowych w celu marketingu bezpośredniego, która jest świadczeniem wzajemnym w zamian za otrzymanie możliwości pobrania określonych treści. Zgoda ta może zostać wycofana w dowolnym momencie poprzez wykorzystanie linku dezaktywacyjnego dostępnego w każdej wiadomości. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności [https://magazynbiomasa.pl/polityka-prywatnosci/].


Rynek biogazu i biometanu – najnowszy numer:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

tekst: Jolanta Kamińska

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE