Już nie potrzebujesz? Nadaj paczką!

Ekozwroty inpost

Nowa usługa InPost ułatwia zaprowadzenie porządku w domu, a poza tym jest przyjazna dla środowiska. Dzięki EKOzwrotom pozbędziesz się niepotrzebnych ubrań, butów, a także książek, zabawek czy elektrosprzętów. Ty zyskasz pewność, że twoje rzeczy zostaną ponownie wykorzystane lub poddane recyklingowi.

EKOzwroty

Od zeszłego roku możemy oddawać do Paczkomatów nieużywane, ale sprawne sprzęty elektryczne i elektroniczne. W myśl tej samej zasady Inpost proponuje swoim użytkownikom usługę EKOzwroty, której zakres poszerzył o  nienoszone już ubrania i buty. Przy projekcie współpracuje Fundacja Odzyskaj Środowisko, a partnerem akcji jest firma CCC.

Jak to się robi?

Aby oddać niepotrzebne rzeczy wystarczy wejść na stronę: szybkiezwroty.pl/pl/EKOzwroty, a następnie nadać paczkę w najbliższej maszynie InPost. Przesyłka zostanie odebrana podczas następnej wizyty kuriera.


Czytaj też: Zielona rewolucja w e-commerce. InPost wprowadza opakowania wielokrotnego użytku


Kontynuacja historii niechcianych przedmiotów

– Strategia ESG InPost i spójna z nią wizja marki CCC pozwoliły na podjęcie współpracy, umożliwiającej rozwiązanie częstego dylematu – co zrobić z rzeczami, które są jeszcze sprawne, a z których nie korzystamy. Wspólnie z CCC tworzymy kontynuację historii niechcianych przedmiotów. W tym celu, udostępniamy narzędzie, które Polacy doskonale znają – Paczkomat® InPost. Każda rzecz nadawana poprzez Paczkomat® będzie podlegała weryfikacji i selekcji, a następnie może trafić ponownie na rynek po odpowiednim przygotowaniu. Przedmioty nie spełniające norm trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania co umożliwi maksymalny odzysk surowców – mówi Sebastian Anioł, dyrektor Działu Innowacji Logistycznej.

Współpraca z Fundacją Odzyskaj Środowisko pozwala na prawidłowe zagospodarowanie oddawanych przedmiotów. Ubrania i obuwie w dobrym stanie zostaną przekazane na cele charytatywne lub ponownie trafią do sprzedaży. Wszystko po należytej dezynfekcji i ewentualnych naprawach. Rzeczy zniszczone w znacznym stopniu zostaną zaś poddane recyklingowi, w celu pozyskania z nich półproduktów do wytwarzania tzw. zrównoważonych kolekcji ubrań.

Zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko

Firma CCC jako wyłączny partner usługi EKOzwroty, zobowiązała się do przyznawania 10-procentowych rabatów klientom, którzy włączą się do akcji. Kod rabatowy zostanie przesłany SMS-em po nadaniu paczki w urządzeniu InPost i będzie go można wykorzystać w sklepie internetowym www.ccc.eu

– Niezwykle ważne jest dla nas pokazywanie klientom, że nawet zużyte buty, a także ubrania można zagospodarować w inny, lepszy sposób. EKOzwroty to szansa dla przemysłu odzieżowego na minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. My chcemy tę szansę wykorzystać. Nasza współpraca z InPost pozwala ograniczyć liczbę obuwia i ubrań trafiających na śmietniki, a do tego wprowadza do naszego codziennego życia bardzo potrzebne elementy ekonomii cyrkularnej, tak ważnej w dobie zmian klimatycznych – wyjaśnia Agnieszka Kępińska-Sadowska, Dyrektor Zarządzająca Pionu Komunikacji Korporacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju w Grupie CCC.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: Inpost

This post is also available in: polski

ael