Duński sektor biogazu jest silny i dobrze ugruntowany na rynku krajowym i demonstruje innowacyjne oraz alternatywne rozwiązania o wysokim priorytecie politycznym. Podczas 7. Kongresu Biometanu Ambasada Królestwa Danii w Polsce zaprasza do udziału w warsztatach, w trakcie których przedstawiciele duńskich firm podzielą się swoim doświadczeniem z zakresu biogazu i biometanu.
Rozwiązaniem alternatywnym dla efektywnych dostaw energii jest biogaz lub biometan z odpadów organicznych lub osadów z uzdatniania wody w sektorze komunalnym, ale także gnojowica i obornik z sektora rolniczego. Inne alternatywy pochodzą z przemysłu przetwórstwa spożywczego lub gospodarstw domowych i restauracji. Możliwość zastąpienia paliw kopalnych biomasą lub odpadami organicznymi nie tylko wspiera ogólną ambicję uniezależnienia się od paliw kopalnych, ale także prowadzi do bardziej wydajnych dostaw energii z odnawialnych źródeł energii.
Dania jest liderem w dziedzinie biogazu
Dania jest liderem w dziedzinie biogazu i innych alternatywnych źródeł energii, ponieważ instytucje publiczne i podmioty rynkowe ściśle współpracują w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Umiejętna współpraca instytucji publicznych, przemysłu, środowisk akademickich i społeczności lokalnych wspiera ciągłe doskonalenie sektora biogazu.
„Duński model biogazu” podczas 7. Kongresu Biometanu
Podczas 7. Kongresu Biometanu Ambasada Królestwa Danii w Polsce zaprasza do udziału w warsztatach, w trakcie których przedstawiciele duńskich firm podzielą się swoim doświadczeniem z zakresu biogazu i biometanu. Podczas wydarzenia swoje rozwiązania i najlepsze praktyki przedstawią duńscy partnerzy: Ammongas, Nature Energy, Linka Energy, Goodvalley, Eifo, A-Consult Group A/S, Renew Energy.
Zarejestruj się na Kongres Biometanu
Program
11:40 – 11:50 WPROWADZENIE DO DUŃSKIEGO MODELU BIOGAZU
Ambasada Królestwa Danii w Polsce, Jeppe Juul Petersen, Attaché ds. żywności i rolnictwa, Lider Zespołu Regionalnego w Europie Środkowo-Wschodniej
11:50 – 13:10 PREZENTACJE DUŃSKICH FIRM:
- Energinet (Duński OSP), Niels Træholt Franck, Starszy Inżynier
- Ammongas, Kristian Laursen, Kierownik Sprzedaży
- A-Consult, Piotr Zając, Menadżer Krajowy
- Goodvalley, Anita Bednarek, Kierowniczka ds. Zrównoważonego Rozwoju i Rozwoju Strategii
- Linka Energy, Jesper Stræde, Kierownik ds. Eksportu
- Nature Energy, Mette Smedegaard Hansen, Dyrektorka ds. Korporacyjnych
- Renew Energy (online), Morten Gyllenborg, CEO
- Uwagi końcowe
13:10 – 13:40 CEREMONIA PODPISANIA I KONFERENCJA PRASOWA
13:10 – 13:15 Przemowa otwierająca – Jeppe Juul Petersena, Attaché ds. Rolno-Spożywczych, Lider Zespołu Regionalnego w Europie Środkowo-Wschodniej, Ambasada Królestwa Danii w Polsce
13:15 – 13:20 Przemowa nt. współpracy – Miszel Gwiazdowski, Prezes Grupy ROMGOS
13:20 – 13:25 Ceremonia podpisania Listu Intencyjnego pomiędzy Ambasadą Królestwa Danii a Grupą ROMGOS
13:25-13:40 Sesja zdjęciowa & pytania od mediów
Wydarzenie odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska, Budynek „PCC – Poznań Congress Center”
Proszę najpierw udać się na poziom 2, a następnie wewnętrznymi schodami/windą udać się na poziom 1 – wydarzenie Ambasady Królestwa Danii odbywa się w Sali 1C.
W razie pytań prosimy o kontakt: +48 609 01 91 91
Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE