Czym najtaniej ogrzać dom? Ten kalkulator pomoże to ustalić!

Czym najtaniej ogrzać dom

Czym najtaniej ogrzać dom? Na to pytanie pomogą znaleźć odpowiedź te dwa kalkulatory. Sprawdź, co będzie najbardziej opłacalne!Czym najtaniej ogrzać dom?

W tym roku ceny ogrzewania szybują. Może też zabraknąć około 5 mln ton węgla do ogrzewania gospodarstw domowych. Dlatego Ryszard Chmielina, prezes Wielkopolskiego Klubu Ekologicznego postanowił stworzyć kalkulator. Pozwala na obliczenie kosztów ogrzewania z różnych źródeł w tym samym domu.

Niezależnie czy dom jest ocieplony czy nie, to potrzebuje taką samą ilość GJ do ogrzania. Arkusz pomaga wybrać najtańszy sposób wytworzenia GJ.

Ryszard Chmielina stale aktualizuje kalkulator o nowe źródła ciepła oraz inne potrzebne użytkownikom dane.

KALKULATOR RYSZARDA CHMIELINY

Drugi kalkulator został stworzony przez Przemysława Poszwę. Zajmuje się on mierzalną stroną ekologii wspierając firmy w efektywnym działaniu na rzecz klimatu, zarówno od strony technicznej, jak i środowiskowej. W wolnych chwilach edukuje poprzez bloga eko-logicznie.com.

Inżynier-naukowiec, autor ponad 20 recenzowanych prac naukowych, członek wielu zespołów badawczych. Ekspert programu Climate Leadership powered by powered by UN Environment. Członek Rady Ekspertów Polskiego Paktu Plastikowego.

KALKULATOR PRZEMYSŁAWA POSZWY

– W związku z niestabilną sytuacją postanowiłem dać ludziom narzędzie, za pomocą którego łatwo będą mogli przeanalizować dostępne rozwiązania. Wychodzę z założenia, że jeżeli ludziom zacznie brakować pieniędzy na ogrzewanie, to może się to bardzo negatywnie odbić na stanie przyrody oraz jakości powietrza – mówi Przemysław Poszwa.

ZAPRASZAMY NA FORUM PELLETU!

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski