Czym najtaniej ogrzać dom? Na to pytanie pomogą znaleźć odpowiedź te dwa kalkulatory. Sprawdź, co będzie najbardziej opłacalne!

Reklama

Czym najtaniej ogrzać dom?

W tym roku ceny ogrzewania szybują. Może też zabraknąć około 5 mln ton węgla do ogrzewania gospodarstw domowych. Dlatego Ryszard Chmielina, prezes Wielkopolskiego Klubu Ekologicznego postanowił stworzyć kalkulator. Pozwala na obliczenie kosztów ogrzewania z różnych źródeł w tym samym domu.

Niezależnie czy dom jest ocieplony czy nie, to potrzebuje taką samą ilość GJ do ogrzania. Arkusz pomaga wybrać najtańszy sposób wytworzenia GJ.

Ryszard Chmielina stale aktualizuje kalkulator o nowe źródła ciepła oraz inne potrzebne użytkownikom dane.

KALKULATOR RYSZARDA CHMIELINY

Drugi kalkulator został stworzony przez Przemysława Poszwę. Zajmuje się on mierzalną stroną ekologii wspierając firmy w efektywnym działaniu na rzecz klimatu, zarówno od strony technicznej, jak i środowiskowej. W wolnych chwilach edukuje poprzez bloga eko-logicznie.com.

Inżynier-naukowiec, autor ponad 20 recenzowanych prac naukowych, członek wielu zespołów badawczych. Ekspert programu Climate Leadership powered by powered by UN Environment. Członek Rady Ekspertów Polskiego Paktu Plastikowego.

KALKULATOR PRZEMYSŁAWA POSZWY

– W związku z niestabilną sytuacją postanowiłem dać ludziom narzędzie, za pomocą którego łatwo będą mogli przeanalizować dostępne rozwiązania. Wychodzę z założenia, że jeżeli ludziom zacznie brakować pieniędzy na ogrzewanie, to może się to bardzo negatywnie odbić na stanie przyrody oraz jakości powietrza – mówi Przemysław Poszwa.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE