W Internecie znaleźć można mnóstwo nieprawdziwych informacji na temat pelletu. Social media huczą od „pelletowych” newsów, które generują czarny PR w sieci. Dlaczego tak się dzieje i czy ma to jakiekolwiek podstawy?
GDZIE KUPIĆ DOBRY PELLET? SPRAWDŹ NA NASZEJ MAPIE!
Rosnące zainteresowanie pelletem powoduje, jak to zwykle bywa, że biopaliwo zyskuje nie tylko zwolenników. Rośnie też grono sceptyków, którzy głośno i dobitnie wyrażają swoje wątpliwości.
Powoduje to, że paliwo ekologiczne i całkowicie bezpieczne postrzegane jest jako szkodliwe – nie tylko dla środowiska, ale dla naszego zdrowia.
Skupieni na wadach pelletu użytkownicy Internetu publikują ogromną ilość niesprawdzonych informacji, które urosły już do rangi mitów.
Czy pellet jest rakotwórczy?
Jednym z częściej spotykanych mitów dotyczących pelletu jest pogląd, że przyczynia się on do smogu. Podczas gdy w rzeczywistości w procesie spalania pelletu emitowane są nieznaczne ilości CO2. Kolejną powszechną opinią jest szkodliwy wpływ pelletu na klimat. Powodem jest przekonanie o rzekomym zagrożeniu dla lasów i zwiększeniu wycinek drzew przeznaczonych na biomasę. Poza tym w przestrzeni Internetu funkcjonuje jeszcze wiele nieprawdziwych opinii, które powodują, że ekologiczne biopaliwo musi walczyć z opinią szkodliwego dla środowiska i zdrowia, jednym słowem – z czarnym PR-em.
Pięć mitów dotyczących pelletu
- Rosnąca popularność pelletu drzewnego jako paliwa, to zagrożenie dla lasów i zwiększenie ich wycinek.
- Pellet zawiera plastik i inne odpady, dlatego jest szkodliwy dla otoczenia.
- Kotły na pellet dymią.
- Pellet jest drogi.
- Pellet emituje benzo(a)piren. Czy pellet jest rakotwórczy?
Obalamy te mity w raporcie Pellet w Polsce. Pobierz go ZA DARMO poniżej:
Raport Pellet drzewny w Polsce
Wyślij link na adres:
Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!