Czarny pellet podbije rynek? Jego parametry są obiecujące!

czarny pellet

Czarny pellet podbije rynek? Jego potencjał badała FutureMetrics, firma analityczna, która doradza klientom z branży pelletu na całym świecie. O wynikach tych testów opowiada William Strauss, prezes zarządu FutureMetrics.


GDZIE KUPIĆ DOBRY PELLET? SPRAWDŹ NA NASZEJ MAPIE!


Czarny pellet – zalety

– Czarny pellet ma wyższą wartość opałową. Nie traci swojej integralności po wystawieniu na działanie wody. Ma wyższą gęstość nasypową i energetyczną, co skutkuje niższymi kosztami logistycznymi na dostarczony gigadżul – wyjaśnia William Strauss, prezes zarządu FutureMetrics.

I dodaje:

– Obecnie istnieją dwie główne ścieżki technologiczne do produkcji czarnego pelletu: toryfikacja i tzw. steam  xplosion czyli eksplozja parowa. Rynek jest niewielki, rozwija się od 10 lat, ale jest bardzo obiecujący jako alternatywa dla „białego” pelletu drzewnego.


Sprawdź program Warsztatów pelletowych i zarejestruj się!


Jego zdaniem udział tego paliwa na rynku energii będzie rósł, ale dziś wystarczy proste porównanie: 23 mln ton pelletu „białego” wobec praktycznie 0 ton pelletu „czarnego” w 2021 mówi samo za siebie. Koszty produkcji czarnego pelletu są dziś zbyt wysokie. Jesteśmy więc niejako skazani na „biały” pellet.

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w Magazynie Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski