Czarny pellet podbije rynek? Jego parametry są obiecujące!

czarny pellet

Czarny pellet podbije rynek? Jego potencjał badała FutureMetrics, firma analityczna, która doradza klientom z branży pelletu na całym świecie. O wynikach tych testów opowiada William Strauss, prezes zarządu FutureMetrics.


GDZIE KUPIĆ DOBRY PELLET? SPRAWDŹ NA NASZEJ MAPIE!


Czarny pellet – zalety

– Czarny pellet ma wyższą wartość opałową. Nie traci swojej integralności po wystawieniu na działanie wody. Ma wyższą gęstość nasypową i energetyczną, co skutkuje niższymi kosztami logistycznymi na dostarczony gigadżul – wyjaśnia William Strauss, prezes zarządu FutureMetrics.

I dodaje:

– Obecnie istnieją dwie główne ścieżki technologiczne do produkcji czarnego pelletu: toryfikacja i tzw. steam  xplosion czyli eksplozja parowa. Rynek jest niewielki, rozwija się od 10 lat, ale jest bardzo obiecujący jako alternatywa dla „białego” pelletu drzewnego.


GDZIE KUPIĆ DOBRY PELLET? SPRAWDŹ NA NASZEJ MAPIE!


Jego zdaniem udział tego paliwa na rynku energii będzie rósł, ale dziś wystarczy proste porównanie: 23 mln ton pelletu „białego” wobec praktycznie 0 ton pelletu „czarnego” w 2021 mówi samo za siebie. Koszty produkcji czarnego pelletu są dziś zbyt wysokie. Jesteśmy więc niejako skazani na „biały” pellet.

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w Magazynie Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski