Każde dziecko wie, że odnawialne źródła energii takie jak słońce czy wiatr są absolutnie bezpieczne i przyjazne nie tylko środowisku, ale i człowiekowi. Choć biogaz nie jest tu wyjątkiem, nie wszyscy o tym wiedzą. Akcja edukacyjna „Róbmy biogaz” przybliży temat najmłodszym i pomoże obalić mity na temat biogazowni.

Reklama

Biogazownie, jako instalacje OZE są ekologiczne i przynoszą wiele korzyści dla lokalnych społeczności. W Polsce jednak wciąż mówi się zbyt mało o tym, że biogaz jest jedynym, pozyskiwanym lokalnie odnawialnym zamiennikiem gazu ziemnego oraz źródłem czystej i taniej energii. Brak odpowiedniej edukacji w połączeniu z powielanymi wciąż nieprawdziwymi informacjami na temat instalacji biogazowych powodują, że zamiast korzystać z szans jakie nam dają, boimy się ich i nie chcemy ich w swoim sąsiedztwie.

Róbmy biogaz!

Rozwiązaniem tego problemu jest edukacja. Oswajanie dzieci od najmłodszych lat z tematyką biogazu to jedna z najważniejszych metod ułatwiających zwiększenie świadomości społecznej. Odpowiednie działania pozwolą na podjęcie walki z powielanymi wciąż mitami na temat biogazowni, które są przyczyną licznych protestów społecznych, z jakimi borykają się inwestorzy. 

Aby przybliżyć dzieciom pojęcie biogazowni i biometanowni, ze wsparciem metodyków nauczania stworzyliśmy przeznaczoną dla uczniów klas 1-3 książkę „Róbmy biogaz”, która będzie podstawą szerokiej akcji edukacyjnej pod tym samym tytułem. 

Akcja „Róbmy biogaz” ma na celu zwiększenie świadomości i przedstawienie korzyści, jakie niesie biogaz dla klimatu i dla rozwoju wsi. W ramach kampanii edukacyjnej książka trafi do 400 wybranych szkół podstawowych w Polsce. Oprócz książki szkoły otrzymają także karty pracy i karty aktywności dla nauczycieli zawierające część metodyczną, która zakłada przeprowadzenie tygodniowego lub dwutygodniowego projektu edukacyjnego na temat biogazu w klasach 1-3.

Róbmy biogaz

Jak to możliwe, że z odpadów powstaje energia i co to znaczy, że jest zielona?

Co to jest biogaz? 

Z czego i gdzie jest wytwarzany? 

Jaki ma związek z globalnym ociepleniem i co kryje się pod skrótem GOZ? 

Te i wiele innych informacji na temat biogazu i biometanu – odnawialnych źródeł energii, o których wciąż wiemy dużo mniej, niż powinniśmy – znajdziecie w książce wydanej przez Magazyn Biomasa. 

Dajcie się zaprosić do świata Uli Cebuli, Ewki Marchewki i Dyni Domiceli, które wyjaśnią wam jak zmienić odpad w energię elektryczną i ciepło. I to dla dobra naszej planety!

PARTNER WSPIERAJĄCY:

inicjatywa społeczna energetyka

PATRONAT HONOROWY:

upp

MECENASI:

Róbmy Biogaz. Czytaj za darmo w internecie!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE