Chryzantemy trafiają do biogazowni oraz do stadnin

Biogazownie przyjmą chryzantemy?

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaktualizował listę podmiotów, które przyjmują niesprzedane chryzantemy. Są nie niej już nie tylko biogazownie, ale też stadniny koni.


Zapraszamy na V Kongres Biogazu! Kliknij w baner i sprawdź szczegóły!


 

KOWR informuje, że chryzantemy można od 17 listopada do 30 listopada br. przekazać jako bioodpady do podmiotów wskazanych przez Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Wytyczne w zakresie dostaw chryzantem:

  1. Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, związaną z pandemią COVID – 19, dostarczenie kwiatów może odbywać się wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty w miejscu odbioru.
  2. W trakcie odbioru kwiatów obowiązuje reżim sanitarny: maseczki i dezynfekcja rąk.
  3. Kwiaty powinny być dostarczone w sposób umożliwiający ich łatwe i sprawne policzenie.
  4. Kwiaty powinny być dostarczone bez opakowań plastikowych (doniczki, folie, etc.).
  5. Po odbiorze kwiatów upoważniony pracownik potwierdza ilość odebranych kwiatów na drukachARiMR, dostępnych pod adresem:https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/pomoc-dla-posiadacza-chryzantem-w-pelnej-fazie-dojrzalosci-przeznaczonych-do-sprzedazy-ktorzy-poniesli-straty-w-zwiazku-z-ograniczeniami-na-rynku-spowodowanymi-epidemia-covid-19.html

Pobierz “Lista-podmiotow-przyjmujacych-chryzantemy-jako-bioodpady-aktualizacja_zalacznik.xlsx” Lista-podmiotow-przyjmujacych-chryzantemy-jako-bioodpady-aktualizacja_zalacznik.xlsx – Pobrano 34 razy – 18 KB

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: KOWR
Zdjęcie: pixabay

This post is also available in: polski

bem