Firma BIOGEST to międzynarodowy producent biometanu i biogazowni z siedzibą w Austrii.  Ma na koncie  ponad 170 projektów biogazowni wytwarzających energię elektryczną lub biometan na całym świecie. Teraz zrealizuje dwie nowe inwestycje w Grecji.

Reklama

Biogest w Grecji

Biogest otrzymał dwa zamówienia na budowę swoich pierwszych biogazowni na bazie odpadów rolnych i spożywczych w Grecji.

– Grecja ma ogromny potencjał rynkowy biogazu z pozostałości rolno-przemysłowych. Co więcej, zaobserwowaliśmy rosnącą presję w niektórych obszarach śródziemnomorskich, aby przetwarzać pozostałości pochodzące z produkcji oliwy z oliwek, dla których jesteśmy w stanie zaoferować różne rozwiązania – informuje w komunikacie Martin Schlerka, CEO i Partner Zarządzający BIOGEST.

Biogazownie rolnicze

Biogest zbuduje swoje pierwsze biogazownie w Grecji w oparciu o odpady rolne i spożywcze.

Pierwszy projekt o mocy 500 kW zlokalizowany będzie na wyspie Rodos. Zasilany zostanie wytłokami z oliwek, pozostałościami oleju, pozostałościami żywności z hoteli oraz produktami ubocznymi z przemysłu spożywczego i napojów. Obiekt będzie w stanie zaopatrywać w energię elektryczną około 1 300 gospodarstw domowych rocznie.


Czytaj też: Cztery biogazownie od serbskiego SET Green Technology  


Z kolei drugi projekt – elektrownia Biogest PowerRing o mocy 1 MW znajdzie się w rejonie Tesalii. Będzie działać w oparciu o odpady dostarczane głównie przez lokalnych rolników hodujących świnie, krowy i owce. Obiekt wyprodukuje energię, która pokryje roczne zużycie 2400 gospodarstw domowych.

Biogest zawarł również nową umowę o współpracy z grecką firmą Break Even, dotyczącą zadań reprezentacyjnych na rynku greckim i cypryjskim.

Grecja, Biogest i OZE

Zgodnie z celami w zakresie energii odnawialnej Grecja opracowała ambitną strategię energetyczną. Obejmuje ona między innymi atrakcyjne warunki dla rozwoju biogazowni, czemu sprzyja duży potencjał surowcowy w całym
kraju.
Biogest, bogaty w doświadczenia zdobyte na wielu rynkach, także we Włoszech, pracował już nad projektami opartymi na pozostałościach ze śródziemnomorskiego przemysłu rolnego, takimi jak wytłoczyny z oliwek.
Przekształcenie pozostałości z olejarni oliwy z oliwek w biogaz i nawóz otwiera nowe możliwości zapewnienia rozwiązania problematycznych odpadów przy jednoczesnym tworzeniu produktów o wysokiej wartości dodanej.

 

Magazyn Biomasa – sierpień 2021:

źródło: Bioenergy Insight
zdjęcie poglądowe
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE