Zielone paliwo, staje się coraz bardziej popularne

Biogaz. Czym jest zielone paliwo, które staje się coraz bardziej popularne? A także jak powstaje? Dzisiaj odpowiadamy na te właśnie pytania.

Najprościej byłoby powiedzieć, że biogaz w większości przypadków elekt rozkładu organicznych produktów rozpoczynający się po tym, gdy są one odpowiednio wystawione na działanie tlenu lub światła słonecznego. Warto jednak zaznaczyć, że w produkcji biogazu tlen jest zbędny. Kidy go nie ma zachodzi bowiem proces beztlenowej fermentacji.

Wszystko ze względu na bakterię znajdującą się w danym produkcie i to, jak zachowuje się w przypadku braku tego tlenu. Najczęściej z procesem rozkładu można się spotkać na różnego rodzaju składowiskach odpadów zachodzi to szybciej, gdy dany produkt jest mokry i otrzymuje małą ilość światła codziennego.

Biogaz. Czym jest, jak powstaje, co musicie o nim wiedzieć?

W wyniku wspomnianego procesu powstaje mnóstwo metanu i tlenku azotowego, które są uwalniane do atmosfery. Biogaz jest rezultatem tego procesu.

W produkcji chodzi po prostu o to, by naturalne procesy „wykorzystać” do produkcji energii. Właśnie dlatego biogaz jest źródłem energii nieporównywalnym z innymi.

Pamiętajmy więc, że poza dostarczeniem nam czystej energii redukuje efekt cieplarniany – utylizując na przykład gazy produkowane na składowiskach odpadów. Co nie mniej ważne w ten sposób jesteśmy w stanie produkować biogaz przetwarzając większość biodegradowalnych odpadów w oparciu o proste technologii.

Zdjęcie: Shutterstock

This post is also available in: pl