Czy będzie „dogrywka” w aukcjach OZE? Takie postępowanie, jak się okazuje, jest możliwe. Przeprowadzenie dodatkowej, niezapowiedzianej wcześniej aukcji rozważa zarówno Ministerstwo Energii, jak i URE – poinformował portal gramwzielone.pl

Reklama

Portal powołuje się na słowa wiceministra Andrzeja Piotrowskiego, który zaznaczyć miał że „to tylko jeden z rozważanych pomysłów”. Chęć przeprowadzenia „dogrywki” wyrazić miał także  prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando.

Podstawą do takiego działania miałoby być to, że w pierwszych aukcjach dla OZE nie wykorzystano całego budżetu, który przewidziało Ministerstwo Energii. W dodatku jedną z aukcji – dla istniejących biogazowni rolniczych o mocy powyżej 1 MW – uznano za nieprzeprowadzoną ze względu na zgłoszenie tylko jednej oferty (wymagana minimalna liczba 3). Poza tym problemy z dostępem do Internetowej Platformy Aukcyjnej skutecznie utrudniły wielu przedsiębiorcom złożenie w niej ofert.

Zapowiadana „mała aukcja” czy dogrywka miałaby mieć miejsce za ok. dwa – trzy miesiące. Nie wiadomo, czy koszyki pozostałyby te same, jakie były w aukcji 30. grudnia 2016r.  i czy aukcja trwałaby 1 czy może 2 dni.

Źródło: gramwzielone.pl

Zdjęcie: 123rf

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE