Można już składać wnioski o dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze” za pośrednictwem API. NFOŚiGW uruchomiło interfejs, który umożliwia udostępnianie elektronicznej wersji wniosku przez partnerów programu na ich stronach internetowych.
API-GWD
Interfejs programistyczny API-GWD przygotowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to nowy kanał dystrybucji wniosku o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”.
API-GWD Czyste Powietrze pozwoli na wypełnianie wniosków o dofinansowanie w systemach podmiotów współpracujących z NFOŚiGW, przy zagwarantowaniu odpowiedniej weryfikacji i poprawności przekazywanych danych.
Razem na rzecz poprawy jakości powietrza
Praca na rzecz zminimalizowania smogu i poprawy jakości powietrza to najważniejszy cel rządowego programu, który wciąż zyskuje nowych partnerów. Gminy licznie i chętnie przyłączają się do inicjatywy. W maju zawarto porozumienie między NFOŚiGW a Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o współpracy na rzecz czystego powietrza.
– Liczymy na owocną współpracę z ARiMR-em, szczególnie w zakresie informowania mieszkańców obszarów wiejskich o możliwościach dofinansowania wymiany tzw. kopciuchów i termomodernizacji domów jednorodzinnych w ramach dwóch rządowych programów: »Czyste Powietrze« i »Stop Smog«” – mówił o współpracy minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
Czytaj też: 6 lipca ruszyła ścieżka bankowa w programie „Czyste Powietrze”
Prezes NFOŚiGW prof. Maciej Chorowski dodał:
– Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa to doskonały kanał dotarcia także z naszą pełną ofertą programową, której beneficjentami mogą być m.in. rolnicy, mieszkańcy wsi, grupy producentów rolnych, przedsiębiorcy i samorządy lokalne. Wzajemna wymiana informacji, spotkania ekspertów, wspólne konferencje i wydarzenia to tylko niektóre nasze plany na tę współpracę”.
W lipcu do programu „Czyste Powietrze” dołączyły pierwsze banki – Alior Bank i BOŚ. Kolejne zapowiedziały chęć wprowadzenia ścieżki kredytowej w programie „Czyste Powietrze”.
Jak skorzystać z API?
Wszyscy partnerzy, którzy chcą skorzystać z funkcjonalności API-GWD Czyste Powietrze, powinni złożyć wniosek o uzyskanie dostępu. Potem należy zapoznać się z dokumentami wdrożeniowymi, które znajdują się na stronie czystepowietrze.gov.pl (zakładka „Partnerzy”).
Po przydzieleniu dostępu do API-GWD Czyste Powietrze przez NFOŚiGW, partnerzy będą mogli umożliwić swoim klientom składanie wniosków o dofinansowanie przez swoją stronę www.
Korzystanie z interfejsu API jest bezpłatne i ma zwiększyć liczbę składanych wniosków o wsparcie z programu „Czyste Powietrze”. Z tego ułatwienia skorzystają ci wnioskodawcy, którzy mają Profil Zaufany.
Rynek biogazu i biometanu
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!
źródło: CzystePowietrze