Początek sezonu grzewczego to gorący okres dla producentów kotłów centralnego ogrzewania. Wiele osób właśnie wtedy decyduje się na wymianę starego urządzenia na nowe lub modernizuje instalacje kotłowe. W tym roku, ze względu na dużą liczbę regionalnych programów dofinansowujących zakup kotłów i pieców spełniających 5. klasę emisji oraz ogólnopolski program walki z niską emisją, szykuje się rekordowy sezon dla producentów i dystrybutorów ekologicznych urządzeń grzewczych na pellet.

Reklama

Rosnąca krajowa produkcja pelletu (900 tys. ton/2015 r.) i zainteresowanie klientów ekologicznymi systemami grzewczymi sprawia, że większość polskich producentów kotłów c.o. wprowadziła już kilka lat temu do oferty urządzenia na pellet. Ich sprzedaż z roku na rok rośnie, co wynika z większej świadomości społecznej na temat alternatywnych wobec ekogroszku/węgla/oleju systemów grzewczych, łatwości obsługi „pelleciaka”, wygody jego użytkowania, samorządowej walki z niską emisją, której elementem są dofinansowania na zakup m.in. urządzenia spalającego pellet oraz eko – trendu.

Rynek kotłów czeka rewolucja związana z rządowym rozporządzeniem w sprawie standardów kotłów na paliwa stałe do 500 kW. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Rozwoju jeszcze w tym roku dostępne w sprzedaży oraz dopuszczone do montażu będą wyłącznie kotły o najlepszych parametrach emisyjnych, czyli klasy 5. Nowe przepisy zdynamizują sektor ekologicznych urządzeń grzewczych, w tym kotłów i pieców pelletowych.

Wrześniowa 4 edycja „Rynku Pelletu”, ogólnopolskiego magazynu popularyzującego wykorzystanie pelletu przez odbiorców indywidualnych i przemysłowych, po raz kolejny poruszy na łamach zagadnienia związane z opłacalnością zakupu „pelleciaka”, możliwością uzyskania dofinansowania na kocioł i kosztami modernizacji starej instalacji na nowoczesną, opalaną pelletem.

W numerze także wywiad z użytkownikiem kotła na pellet, informacje jak nie dać się naciągnąć na zakup kiepskiej jakości paliwa oraz jedyny na rynku katalog producentów i dystrybutorów pelletu, kotłów, pieców i kominków na pellet, technologii dla granulowania oraz firm certyfikujących biopaliwo.

„Rynek Pelletu” edycja wrzesień 2017:

  • nakład – 5 tys. egzemplarzy,
  • dystrybucja ogólnopolska – składy opału, dystrybutorzy pelletu, centra grzewcze, punkty detalicznej sprzedaży pelletu, bezpłatny kolportaż na targach Drema, Agro Show, Pol-Eco System, II Forum Pelletu, Renexpo,
  • promocja na stronie www.rynekpelletu.pl – połączenie działań online i offline.

W numerze:

  • Modernizacja kotłowni węglowej/olejowej na pellet. Komu się opłaca?
  • Przed sezonem grzewczym. Jak uzyskać dofinansowanie na kocioł pelletowy,
  • Polska Rada Pelletu – producenci pelletu zwierają szyki,
  • Pellet pelletowi nierówny – jak nie dać się nabrać.
  • W środku branżowy katalog producentów i dystrybutorów pelletu, kotłów, pieców i kominków na pellet oraz dostawców technologii do pelletowania – jedyne takie zestawienie na rynku!

Zapraszamy do współpracy redakcyjnej i reklamowej!

Ulotka „Rynku Pelletu”:

Pobierz “Rynek-Pelletu_wrzesień-2017.pdf” Rynek-Pelletu_wrzesień-2017.pdf – Pobrano 274 razy – 816,93 KB

Kontakt:

redakcja@magazynbiomasa.pl, reklama@magazynbiomasa.pl
tel. (+48) 792 500 388, (+48) 731 522 600

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE