Londyńska King Cross Estate, 67-akrowa inwestycja biurowa przechodzi na biogaz. W kompleksie mieszczą się takie globalne firmy jak Google, YouTube i Universal Music. Celem jest zmniejszenie śladu węglowego. Coraz więcej firm docenia potencjał energetyczny jaki daje biogaz.

Jak podaje bioenergy-news.com w wyniku tej decyzji aż ​​2000 nieruchomości mieszkalnych i cztery miliony stóp kwadratowych (ponad 1 200 tys. m) budynków komercyjnych będzie wykorzystywało biogaz dostarczony przez  firmę Iona Capital.

Reklama

Iona prowadzi kilka zakładów fermentacji beztlenowej. W jej wyniku żywność i odchody zwierzęce są przetwarzane na czysty gaz.


Chcesz dowiedzieć się więcej o biogazie – zapisz się teraz na warsztaty !


Umową zarządza Optimized Energy i to ta firma wskazała fabrykę w Szkocji należącą do Iona Capital, jako najlepszego kontrahenta w tej kwestii. Iona będzie dostarczać do King’s Cross 40 tys. MWh zielonego gazu każdego roku.

King’s Cross wykorzysta zielony gaz do zasilania własnego centrum energetycznego, obsługiwanego przez Metropolitan, specjalistę w niskoemisyjnych systemach grzewczych. Centrum energetyczne wydajnie wytwarza ciepło i ciepłą wodę dla całego osiedla przy użyciu dużych kotłów i wychwytuje ciepło generowane przez silniki kogeneracyjne, które dostarczają odnawialną energię elektryczną dla tego obszaru.

Przejście na biogaz umożliwi King’s Cross zmniejszenie rocznego śladu węglowego w wysokości 31 tys. ton o 50%.

– Cieszymy się, że zawarliśmy umowę z King’s Cross na dostarczanie zrównoważonej energii do głównego projektu w Londynie. Jest to część szeregu inicjatyw, nad którymi pracujemy w naszym portfolio, aby dostarczać certyfikowaną zieloną energię bezpośrednio użytkownikom końcowym. Zapewniamy długoterminową pewność ceny energii dla konsumenta i wytwórcy – stwierdzili przedstawiciele Iona Capital.

Claudine Blamey, szefowa działu zrównoważonego rozwoju w King’s Cross, powiedziała: To ekscytujący i znaczący krok dla King’s Cross i jego podróży do zerowej emisji dwutlenku węgla. Jesteśmy dumni, że możemy teraz służyć naszym klientom zieloną energią, zachowując te same taryfy za energię.

– Wiemy, że Wielka Brytania stoi przed poważnym wyzwaniem związanym z ogrzewaniem domów i firm, a jednocześnie jest w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań w zakresie dekarbonizacji i mamy nadzieję, że zachęci to do większych inwestycji w sektor zielonego gazu  – ocenia Iona.


Pobierz raport Biogaz w Polsce 2021


Źródło: Bioenergy-news.com,
Zdjęcie: pixabay

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE