Carlsberg pracuje nad pierwszą na świecie „papierową” butelką piwa.

Carlsberg planuje wyprodukować butelkę z włókien drzewnych pozyskiwanych w sposób zrównoważony. Będzie pochodzić w 100% z materiału biologicznego, nadającego się do recyklingu. Grupa ogłosiła również, że dołączyły do ​​niej inne wiodące światowe firmy.

Reklama

Zobacz również: Punkt skupu butelek zwrotnych po piwie już działa


To kontynuacja działań firmy Carlsberg na rzecz innowacji w zakresie ekologicznych opakowań. Angażuje się również w programy ograniczania emisji dwutlenku węgla w browarach. Oraz zmniejszenia o 30% śladu węglowego pełnego łańcucha do 2030 r.

Carlsberg i dwa nowe prototypy

Zaprezentowano dwa nowe prototypy badawcze butelki z zielonego włókna. Oba są wykonane z włókien drzewnych pozyskiwanych w sposób zrównoważony. W pełni nadają się do recyklingu i mają wewnętrzną barierę, która pozwala butelkom pomieścić piwo.

Jeden prototyp wykorzystuje cienką barierę z folii polimerowej z recyklingu PET, a drugi w 100% oparty na biologii barierę z folii PEF.


Sprawdź też: Znicz olimpijski na pellet drzewny? Po raz pierwszy w historii


Te prototypy zostaną wykorzystane do przetestowania technologii, ponieważ Carlsberg szuka rozwiązania, które pozwoli osiągnąć butelkę w 100% opartej na biologii bez polimerów.

– Nadal wprowadzamy innowacje we wszystkich naszych formatach opakowań i jesteśmy zadowoleni z postępów, jakie poczyniliśmy do tej pory w zakresie butelki Green Fibre. Te dwa prototypy są ważnym krokiem w kierunku realizacji naszej ostatecznej ambicji wprowadzenia tego przełomu na rynek – mówi Myriam Shingleton, wiceprezes Carlsberg Group.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: Carlsberg Group
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE