Zrównoważona gospodarka leśna w Republice Korei

Republika Korei stała się ostatnim krajem, który po raz pierwszy uzyskał zatwierdzenie PEFC krajowego systemu certyfikacji lasów.

– Dzięki zatwierdzeniu przez PEFC naszego systemu krajowego oczekujemy, że zrównoważone zarządzanie lasami stanie się powszechne w Korei – powiedział Gilbon Koo, przedstawiciel Koreańskiej Rady Certyfikacji Lasów (KFCC), organu odpowiedzialnego za rozwój systemu krajowego.

Według szwajcarskiego programu zatwierdzania certyfikacji lasów (PEFC), międzynarodowej organizacji non-profit, pozarządowej organizacji parasolowej zajmującej się promowaniem zrównoważonej gospodarki leśnej (SFM) poprzez niezależną certyfikację stron trzecich, rozwój koreańskiego systemu krajowego rozpoczęła się w 2014 roku.

Opracowany w partnerstwie z członkami komitetu normalizacyjnego, Rada Dyrektorów KFCC zatwierdziła go w 2015 r. Koreański Instytut Promocji Leśnictwa (KoFPI) dołączył do sojuszu PEFC w 2016 r., a następnie przedłożył krajowy system PEFC do zatwierdzenia w 2017 r.

Właściciele małych lasów w Korei

– Z niecierpliwością czekamy również na zwiększoną produkcję i eksport produktów z certyfikatem PEFC pochodzących z naszych lasów o zrównoważonej gospodarce, certyfikowanych przez PEFC. Naszym kolejnym krokiem jest promowanie certyfikacji grupowej, aby zapewnić, że właściciele małych lasów w kraju mogą również korzystać z certyfikacji PEFC. Pomoże to nie tylko w zapewnieniu utrzymania tysiącom właścicieli małych lasów, ale także zwiększy obszar leśny certyfikowany przez PEFC w Korei, a także ilość materiałów z certyfikatem PEFC na rynku – powiedział Gilbon Koo.

Więcej na ten temat: Sustainable forest management in Republic of Korea boosted by PEFC endorsement

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj najnowszy numer Magazynu Biomasa”!

Źródło: bioenergyinternational.com
Zdjęcie: PEFC