Zbudują dwie odnawialne elektrownie diesla w Newadzie

Ryze Renewables ogłosiła, że ​​trwają prace budowlane nad dwoma odnawialnymi urządzeniami do produkcji oleju napędowego w Nevadzie. Po uruchomieniu zakłady te będą wytwarzać wysokooktanowe odnawialne oleje napędowe z olejów rolniczych i tłuszczów zwierzęcych, stosując opatentowaną technologię katalitycznego uwodornienia, o której firma mówi, że jest wydajniejsza niż obecne procesy konwersji.

Proces uwodornienia wprowadza wodór w bardziej efektywny sposób niż inne, pozwalając, aby temperatura reaktora była jednakowa i kontrolowana. Zwiększa to wydajność, obniża koszty operacyjne i pozwala na elastyczność wsadu.

Po ukończeniu, dwa zakłady Ryse Renewables mają wyprodukować łącznie 11 000 baryłek dziennie (BPD) z odnawialnego oleju napędowego na rynkach zachodnich Stanów Zjednoczonych i Kanadzie.

Ryze Renewables współpracuje z Phillips 66, firmą zajmującą się produkcją energii i logistyką. Poprzez długoterminową umowę Phillips 66 dostarczy oba zakłady z surowcem i przeniesie 100% produktu odnawialnego z zakładów do klientów na rynkach West Coast.

Odnawialne paliwo do silników wysokoprężnych to paliwo typu „drop-in”, które nie wymaga mieszania z tradycyjnymi biodieselami podobnymi do oleju napędowego. Dodatkowo, wytwarzanie odnawialnego oleju napędowego ma niższą całkowitą emisję niż inne biopaliwa, co przekłada się na niską emisję węgla i maksymalizuje kredyt o niskiej zawartości węgla od California Air Resources Board.

Oczekuje się, że pierwszy zakład w Reno pojawi się w połowie 2019 r., natomiast drugi obiekt w Las Vegas zacznie działać od początku 2020 r.

Źródło: Ryze Renewables partners with Phillips 66 to build two renewable diesel plants in Nevada
Zdjęcie: Ryze Renewables